З військового цвинтаря І Світової в Ужгороді зникають надгробки

З військового цвинтаря І Світової в Ужгороді зникають надгробки

Ужгородці не можуть розшукати могили рідних на цвинтарі, що розташований у мікрорайоні “Шахта”, поблизу обласного кардіодиспансеру. Очевидно, що комунальні служби “перестаралися” з розчисткою території та знищили багато надгробків.

Про це повідомив у Facebook ужгородець Андрій Куруц, і розмістив фотографії – на них видно як нині виглядає цей цвинтар:

“Прощавай, кладовище? (Мармуровий надгробок своєї прабаби Мальської відшукати не вдалося. Утилізували?)

Як відомо, на старому військовому кладовищі на вулиці Тімірязєва протягом 1914-1919 років ховали загиблих під час Першої світової війни, усього 1003 людини з 14 країн світу, більшість – чехів, угорців, словаків, австрійців, італійців, угорці, німців, поляків, румунів, росіян, українців. Поховання здійснювали і пізніше.

Чи не найбільше могил – чехословацьких військових, перші з них датуються 1914 роком, останні – періодом Другої світової війни. Також існує невеликий сектор поховань померлих у міжвоєнний час.

Про належне облаштування колишнього військового кладовища у мікрорайоні Шахта йдеться давно. Зокрема до Ужгорода у 2016 році приїздили
представники Міністерства оборони Чехії, партнери Закарпаття з краю Височина, було виділено певну суму коштів для впорядкування території та встановлення меморіалу загиблим воїнам під час Першої світової війни.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *