До 95-річчя Софії Малильо в Мукачівській міській бібліотеці відбулися поетичні читання

До 95-річчя Софії Малильо в Мукачівській міській бібліотеці відбулися поетичні читання

3 грудня виповнилося 95 років з дня народження однієї з найвидатніших поеток Закарпаття, кавалера Ордена Княгині Ольги ІІІ ст., багатолітнього в’язня сталінських таборів Софії Малильо.

Як часто буває, коли ми говоримо про взірці високої моральності, духовної чистоти, національного громадянського чину, то шукаємо їх в нашій історії чи то деінде. А вони жили і творили зовсім поруч. Саме до таких людей належить і Софія Малильо. Вона – одна з небагатьох поеток не лише на Закарпатті, але й в Україні, яку живили міцне народне коріння, Богом даний талант і усвідомлений патріотизм, за який вона заплатила дев’ятьма роками неволі в колимсько-сибірських таборах.

З метою вшанування пам’яті Софії Малильо в читальній залі Мукачівської міської центральної бібліотеки імені Олександра Духновича на поетичні читання «Одіссея забутої українки» зібралась чимала кількість  поціновувачів її таланту, а також студенти коледжів міста.

До всіх присутніх зі словами глибокої шани та поваги до Софії Михайлівни Малильо звернувся мукачівський поет, письменник Богдан Сливчук, який прочитав свій вірш-присвяту «З любов’ю і надією». Багато теплих та щирих слів в адрес Софії Михайлівни було сказано мукачівською поетесою, художником, колишнім головою літературного об’єднання «Рідне слово» Тетяною Рибар, яка свого часу була знайома з поетесою. Про цікаві факти життя і творчості розповіла Любов Долинська – голова літературного об’єднання «Рідне слово», педагог Мукачівського кооперативного фахового коледжу  бізнесу. Як зазначила Любов Михайлівна, саме Софія Малильо є для неї особливо «близькою  та талановитою» поетесою, за її патріотичну та глибоку поезію до рідного  краю та «Отчої землі». Голова «Союзу українок» Марія Муравйова зазначила, що дуже важливо і знаково доносити інформацію про «таких талановитих людей» як Софія Малильо саме до молодого покоління нашого краю.

А «родзинкою» заходу були чудові поетичні читання, які підготували студентки Мукачівського кооперативного фахового коледжу бізнесу. Що і створило  теплу  атмосферу заходу. Приємно було бачити в стінах бібліотеки багато учнів та студентства міста над Латорицею, які шанують і цікавляться творчістю письменників  Закарпаття.

Творчість Софії Малильо справедливо належить до золотого поетичного фонду України. І є переконання, що вірші нашої землячки ще будуть вивчати в школах, книжки з її віршами розійдуться по бібліотеках. А палка відданість цієї людини рідній землі стане прикладом патріотизму для майбутніх поколінь, котрі мають виховуватися й на її творчості.

…усе у майбутті залежить не від нас,

Бо не підвладний нам Його Величність Час.

Нам відзначати лиш наспілі дати!

А кожна дата – то Господній дар!

Софія Малильо

 


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.