Ювілейна виставка Одарки Долгош відкрилася в Ужгороді

Виставкова зала галереї «Ужгород»  прийняла нову цікаву виставку. Це – виставка робіт Одарки Долгош, присвячена ювілею, що його відома художниця, ілюстраторка, кервіник секції графіки Закарпатського відділення спілки художників, святкувала 14 квітня.
долгош2

На відкритті ювілярку вітали квітами, дарунками та теплими словами практично всі митці Закарпаття. Багато хто приїхав з інших міст. Зокрема Микола Дзись-Войнаровський з Мукачева каже: «Не міг не відвідати виставку Одарки Долгош. Вона мені близька по духу і її роботи мені зрозумілі. Хотів привітати!» Квіти-квіти-квіти і навіть розкітла гілка – все це у вазах на долівці, а довкола картини. Квіти, портрети, емоційні рельєфні полотна. Є виразні сакральні роботи… Словом, якщо ви не звикли до мистецьких подій і знаєте Одарку Долгош лише як ілюстратора – відвідайте виставку і пізнайте її як художника.

Розповідати про виставку годі – виставки потрібно дивитися. Варто лишень навести слова мистецтвознавця Оксани Гаврош: «Гармонія і лад вирізняють творчий пошук Одарки Долгош. Художниця тонкої й неповторної чутливості та наростаючого внутрішнього динамізму, сьогодні по-своєму розвиває закарпатське мистецтво у новому тисячолітті. її образи нагадують віконце у світ, який досі ще не обживала людська уява. Знайомі мотиви, запозичені із навколишнього життя, ніколи не завмирають на одній точці. Вони наче весь час мерехтять у вічності, відображаючи світ із химерною декоративністю та космічним спокоєм».

долгош

Олександр Попович, Мукачево.net

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *