Категорії Новини

Ужгородський Лох-Нес

В Шотландії є озеро Лох-Нес, яке приваблює туристів з усього світу не тільки чудовим краєвидом, а перш за все чудовиськом на ім’я Нессі, яке ніби то там існує. Але і в Ужгородському районі біля коньячного заводу, по вул. Приозерній було мальовниче озеро, яке чудово вписувалось в місцевий пейзаж. Озеро було розташовано в низині, на березі його знаходилось понад двадцять земельних ділянок. Це було улюблене місце відпочинку не тільки мешканців мікрорайону Шахта та власників земельних ділянок, а й диких птахів. З ранньої весни до пізньої осені, іноді навіть взимку тут знаходили собі дикі качки та інші птахи і тварини. Та не тільки цим озеро привертає до себе увагу, а його власником на прізвище Приходько.

озеро

Понад 40 років громада використовувала це озеро за призначенням для поливу земельних ділянок, для сімейного відпочинку, на озері постійно були рибалки, а взимку воно перетворювалося на льодову арену, де всі від мала до велика каталися на ковзанах та грали у хокей.

Але мало хто знає, що це озеро має стратегічне призначення. По-перше, воно використовувалося як пожежне водосховище для всього мікрорайону, дачних ділянок та лісових масивів, по-друге, воно використовувалось Інститутом ядерної фізики, який розташований поруч із заводом, для перевірки рівня радіаційного забруднення навколишнього середовища. Та коли розумом керують гроші, а не здоровий глузд, то на це вже ніхто не звертає уваги. Так сталося і в цьому випадку, коли цей ласий шматочок «впав у око» Оресту Приходько. А далі найцікавіше – невідомо, за які такі особливі заслуги, без відома громади, без громадських слухань, без проведення зборів членів кооперативу – Приходько отримує цю земельну ділянку з озером у… безкоштовну оренду, а потім у ПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ!!!

Але Оресту Приходько не до озера, від свою брудну справу зробив, і до «хазяйнування» береться його син – Ростик Приходько.

Перше, що він робить, це забороняє громаді та дачникам користуватися водою з озера для зрошування дачних ділянок і власних потреб. При цьому встиг посваритися з усіма власниками сусідніх ділянок, а це, переважно, літні люди, пенсіонери, які вже кілька десятиліть вирощували овочі та фрукти, щоб прогодувати себе та свою родину.

Наступним його кроком стала так звана «санітарна» чистка прибережної смуги. Це означає, що під вирубку пішло все, що траплялося на шляху: кущі, чагарники і навіть дерева.

Громада обурилась та звернулася до голови Оноківської сільської ради Віктора Дмитрука, який сказав Приходькові, що громаді дозволено користуватися водою з озера безперешкодно. Але, хто такий для Приходька сільський голова..? І він продовжував забороняти користуватися водою і наприкінці осені 2012 повністю спустив з озера воду.

Ця необдумана дія перед настанням морозів призвела до екологічної небезпеки, складних умов для тваринного світу, упав рівень води у колодязях і це ще не все – в цьому районі є небезпека зсуву ґрунту, що вже відбувалося 6 років тому, коли верхній шар ґрунту завтовшки до метра зсунувся з сусідньої ділянки і повністю перекрив дорогу до озера.

Далі більше – зрозумівши свою безкарність, Приходько починає незаконне заволодіння земельними ділянками, власники яких ще не встигли зробити державні акти. Потім навколо озера та незаконно захоплених ділянок встановлює паркан із дощок висотою біля трьох метрів. І наше мальовниче озеро перетворюється на «зону суворого режиму», де не вистачає тільки колючого дроту та вартових на вишках. А на місці озера залишилось болото і бруд. За таких умов була знищена вся флора і фауна цієї ділянки, що завдало непоправної шкоди навколишньому природному середовищу.

Громада вкрай обурена таким свавіллям. При такій безглуздій діяльності і хазяйнуванні незабаром в Україні не буде ні озер, ні лісів, ні заповідників, а тваринний світ будемо спостерігати тільки в музеях та на картинках. А народ будуть відстрілювати за посягання на приватну власність, за спробу набрати води для поливу, порибалити чи піти в ліс по гриби та ягоди, що вже сьогодні скрізь, на жаль, відбувається.

Згідно ч. 6. ст. 41 Конституції України… використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

Громада вимагає:

– провести перевірку та вилучити незаконно виданий Державний акт на земельну ділянку з озером по вул. Приозерній площею 2 га і анулювати його;

– зобов’язати Приходько припинити будь-які будівельні роботи до остаточного вирішення справи;

– у зв’язку з початком весняних сільськогосподарських робіт зобов’язати Приходько терміново знести паркан навколо озера та незаконно захоплених земельних ділянок;

– повернути ділянку з озером по вул. Приозерній у державну власність з безперешкодним користуванням громади;

– притягнути Ореста Приходько до відповідальності за нанесену шкоду довкіллю.

У зв’язку з проведенням громадських слухань 19 квітня 2013 року о 14 год. біля озера по вул. Приозерна переконливо просимо Вас бути присутніми при вирішенні даного питання.

Від імені ініціативної групи громади

Дидяк М. Б.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *