Categories Новини

Як декларувати свої доходи держслужбовцям

дсуЯкий термін подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру для державних службовців?

За загальним правилом декларація відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» подається до 1 квітня наступного за звітним роком.

Чи повинні суб’єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування,  подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру?

Змінами до Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, що набрали законної сили 9 червня 2013 року (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики”), коло осіб, які зобов’язані подавати декларації, доповнено суб’єктами декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Зазначені особи подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру  за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, при звільненні або припиненні служби.
Що стосується осіб, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, то вони подають декларацію за місцем попередньої роботи (служби) до 1 квітня наступного за звітним року.

Яким суб’єктам декларування продовжено термін подання декларації?
Cуб’єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, то зазначені особи подають  декларацію за звітний рік до 31 грудня.

    Яка сума разової  витрати підлягає декларуванню?
З 1 січня 2014 року сума разової витрати, що підлягає декларуванню, становить 80 тис. гривень.

   Який порядок подання декларацій про  майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру депутатами місцевих рад.

Серед суб’єктів подання декларації є також особи, для яких державний орган або орган місцевого самоврядування не є основним місцем роботи. Яскравим прикладом цього є депутати місцевих рад, серед яких є ті, для яких орган місцевого самоврядування не є основним місцем роботи або ж які є самозайнятими особами чи пенсіонерами.
Стосовно цих осіб правила подання декларацій передбачені частиною третьою статті 8 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, згідно з положеннями якої депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
За інформацією  начальника УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ Сергія Сивоуса

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *