Яблуко розбрату між ужгородським футболом та хокеєм (ФОТО)

 Від стадіону «Авангард» відкушують четверте поле

Ой, багатостраждальний стадіон «Авангард». Здавалося б, скубнути щось із головної спортивної споруди краю вже ірреально. Оточений з різних боків приватними об’єктами, житловими масивами, ніби тренувальними базами будь-кого, але не спортсменів усе ж залишається ласим шматком для хижаків-бізнесменів. Останніх часом останнім, наче приручили. У наш час – це диво. Та й знайшли б на них, у крайньому випадку, і самі управу, навчило нас життя-буття. Та сьогоднішній мій ЗМІївський текст не про них. Ніколи б не подумав у житті, ніколи у сні страшному б не приснилось мені, що стоятиму на роздоріжжі між збереженням одного поки з двох футбольних полів, де грають матчі міського чемпіонату, тренуються молодіжки «Говерли» і… будівництвом льодового палацу…

реліз

Уже став, тож потрібно у якийсь бік йти. Пригадується казковий епізод: наліво підеш – смерть знайдеш, направо – щасливим і багатим будеш. Та в нашому випадку здається всі дороги ведуть внікуди. Той же «Політ над гніздом зозулі» К. Кізі. І та ж божевільня навколо. Та про все по черзі.

Минулоріч, точніше восени, землю, де сьогодні дислокується 4 поле стадіону «Авангард» віддали ЗОДЮСШ. Мовляв, згідно державної програми розвитку хокею, тут у перспективі збудують справжню родзинку міста над Ужем – льодовий палац. Яка перспектива цього будівництва – поки невідомо. Самі прекрасно усвідомлюєте ситуацію, дуже навіть непросту. Погоджуюсь, така арена вкрай необхідна обласному центру. Це великий крок вперед. З іншого боку в Ужгороді всього два поля доступні простим смертним, таким як я з Вами. Спортспоруда ЗОШ №7 та 4 поле «Авангарду». Саме тут грають у футбол аматори – учасники міської першості. Все ж бо інше доводиться організовувати у Кам’яниці, Сторожниці, Кінчеші, Коцгазо, будь-де, але не в місті. Знаєте чому? А тому, що чхати усім мерам було на все, окрім власної кишені. Який спорт, який футбол.!?

Це вже історія. Реалії сьогодення вимагають приймати рішення – конкретне і безповоротне. Плюс льодової арени на території «Авангарду»- у краї розвиватиметься цей популярний вид спорту. Мінус – у краї деградуватиме улюблена гра всього світу. Вибачте мене, шановні можновладці, громадо, спортивні функціонери, але не можна розвивати один спорт, руйнуючи інший. Не можна і крапка. Світла у кінці цього тунелю я не бачу. Позаяк у бюджеті буде закладено близько 37 млн. гривень на будівництво льодового палацу, то землю під нього в місті, повірте, знайдуть. Якщо ми сьогодні віддамо шмат «Авангарду», то матимемо хокейний об’єкт, але втратимо ще одне поле. А влада під футбольну споруду ніколи в житті не виділить територію. Дай Бог, аби я помилявся…

Станом на тепер ситуація наступна. ЗОДЮСШ – чинний власник четвертого поля. Згідно рішення сесії міської ради цю землю можна використовувати для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури. Директор навчального закладу Віктор Дуло стверджує: «Весною у мене була зустріч з екс-керівником стадіону «Авангард» п. Поповичем, який просив у літній період використовувати футбольне поле за призначенням – грати футбол. Я, звісно, погодився. Принаймні до того часу, доки не зрушиться з мертвої точки будівництво іншої спортспоруди»». Сьогодні, виходить, зрушилось. Місяць тому ЗОДЮСШ заключає договір із федерацією хокею Закарпаття, згідно якого на території 4 поля, поки нема тих 37 млн. гривень, встановлять відкритий хокейний майданчик. Де, наголошую, безкоштовно займатимуться учні ЗОДЮСШ, хокеїсти, тренери і т.п. Це добре. Та чи варто жертвувати полем?

Варто чи ні, вирішувати не нам, та вплинути на це рішення, безсумнівно, можемо і ми. Нинішнього ранку на території «Авангарду» було спортивне «бородіно». Змішались футболісти, хокеїсти, боксери, журналісти, спортивні функціонери і просто перехожі. Цікава ситуація. По цей бік огорожі (на території поля) – представники футбольної громади, по той – хокейної та ЗОДЮСШ. Останні, маючи всі документи на користування землею, вирішили розпочати будівельні роботи, які підуть на благо хокею. Тож без вагань «болгаркою» зрізали замок і швиденько, закотивши рукави, взялися до роботи. За півгодини посеред поля майоріли забетоновані стовби, облагороджувалась навколишня територія. Не забарилась і міліція, яка вирішувала хто ж має правду.

Правда, насправді, в обох. Та, якщо Вас цікавить моя думка – льодовому палацу бути, але не в серці стадіону «Авангард». Більше того, керівництво ФК «Говерли» останнім часом оскаржує рішення сесії міськради щодо відведення землі 4 поля ЗОДЮСШ. Справа сьогодні в прокуратурі. Яким буде вирок правоохоронців – нам не відано. Сьогодні почнуть вкладати гроші в розбудову хокейної інфраструктури, а завтра керівництво стадіону також «болгаркою» зрізатиме замок і руйнуватиме збудоване? Це не вихід.

Хай переможе здоровий глузд!

Віталій БІРОВЧАК

 

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *