Виноградівка перемогла на всеукраїнському конкурсі

БілакНещодавно, у день величного християнського свята Рівноапостольного Князя Володимира, ми відзначали День Хрещення Київської Русі-України. Свято, яке духовно об’єднало українців, живить нашу віру у мир та добро на землі. Воно прославляє собою подію, що трапилася багато століть тому в 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі. Відзначення 1025-річчя запровадження християнства в Київській Русі стало святом торжества європейської ідентичності України, її духовного і культурного злету, запорукою успішної демократичної модернізації українського суспільства.

Понад 10 століть тому князь Володимир у Києві на Дніпрі хрестив киян і свій народ. Важко переоцінити важливість та наслідки тих подій для розвитку Української держави. Саме з хрещенням Русі на наших землях починає утверджуватися істинна духовність, виникає державність, яка була однією з найбільш потужних, великих і розвинених цивілізаційних складових Європи у Х столітті. З Христом перемагали наші князі, козацтво, стрільці, воїни-повстанці. З Христом українці відродили державність у 1991 році. І з Христом ми подолаємо негаразди сьогодення.
Вперше День Хрещення Русі відзначали влітку 1888 року. 1025-річчя Хрещення Київської Русі – це дуже важлива дата для України, яка розбудовує свою державність. Гідне святкування цієї події – це демонстрація усвідомлення українським народом свого духовного коріння.
Активну участь у відзначенні 1025 річниці Хрещення Київської Русі взяли педагогічний колектив та учнівська молодь нашої школи. Вчителями та учнями було проведено цікаві і змістовні учнівські конференції, конкурс малюнків, усний журнал «Хрестителі Русі-України», виховні години та інші заходи. Проте найбільшим досягненням відзначення цієї важливої події державного та історичного значення стала участь учениці 10-го класу Анжеліки Білак у Всеукраїнському історико-літературному конкурсі «Моя Батьківщина. 1025-річчю Хрещення Київської Русі присвячується».
Відрадно відзначити, що Анжеліка стала переможцем конкурсу у І віковій категорії в номінації «Знахідка конкурсу», отримавши Диплом першого ступеня Міністерства освіти і науки молоді та спорту України за дослідницько-пошукову роботу «Християнський вибір Київської Русі. Причини, шляхи реалізації, наслідки» та була запрошена разом з керівником роботи – заступником директора з навчально-виховної роботи, вчителем історії та правознавства Маріанною Білак на урочисту церемонію нагородження переможців конкурсу.
Програма була надзвичайно цікавою та змістовною. 28 липня переможці та лауреати конкурсу мали можливість відвідати святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі в Києві. Затим вони виїхали до Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», де відбувся підсумковий етап Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Моя Батьківщина. 1025-річчю хрещення Київської Русі присвячується». До участі в ньому були запрошені учні 10-11-х класів загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, молодь до 21 року – представники з 18 областей України та з- за кордону.
Дирекція Великоком’ятівської ЗОШ І-ІІІ ступенів щиро вітає переможця конкурсу ученицю 10-го класу Анжеліку Білак, бажає подальших успіхів у навчанні та дослідницько-пошуковій роботі, здоров’я та добробуту, та висловлює подяку батькам за підтримку і виховання талановитої дитини.

Надія КОПЧА, Виноградів.Інфо


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.