Doc.ua запис до лікаря

Відійшов у вічність професор УжНУ Дмитро Данилюк

Відійшов у вічність професор УжНУ Дмитро Данилюк

Факультет історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету з глибоким сумом повідомляє про смерть доктора історичний наук, професора, патріота Срібної Землі Дмитра Дмитровича Данилюка, яка настала 6 червня 2020 року на 79 році життя.

         Він народився 19 вересня 1941 року у селі Тересва, що на Тячівщині. Закінчив історичний факультет (1965) та аспірантуру (1971) Ужгородського університету. Після закінчення вишу протягом шести років працював у середніх школах Миколаївської та Закарпатської областей. У 1971 – 2015 роках був викладачем, старшим викладачем, доцентом та професором Ужгородського державного (згодом національного) університету. Деякий час очолював кафедру історії України.

Науковий доробок вченого є чималий – понад 300 публікацій. Вони – різнопланові. Так, будучи аспірантом, він під керівництвом професора Михайла Трояна працював над темою «Історія Закарпаття 1917 – 1945 рр. у радянській історіографії». Дослідник дав глибокий аналіз історіографічних джерел зі згаданої проблеми, а також визначив шляхи її подальшого вивчення. Дисертацію захистив у вересня 1975 року на засіданні вченої ради Львівського університету ім. Івана Франка.

Потім Дмитро Дмитрович почав працювати над докторською дисертацією. Вона стосувалася проблеми зародження і розвитку історичної науки на Закарпатті (до 1944 року). Вчений працював у вітчизняних та зарубіжних архівах і бібліотеках, виявляючи і опрацьовуючи рідкісні публікації та рукописні праці. Одна за одною з’являються його публікації. І у грудні 1994 року він успішно захистив докторську дисертацію на засіданні спеціалізованої ради Ужгородського університету. Згодом побачили світ 5 монографій вченого.

Педагогічний стаж Дмитра Данилюка складає 50 років, у тому числі – 44 роки у вищій школі. Студентам викладав нормативний курс «Історія України» та спецкурси. А ще написав навчальний посібник з краєзнавства «Історія Закарпаття» (2013). Підготував 5 кандидатів історичних наук, які працюють в УжНУ і продовжують справу наставника.

Як уже згадувалось, небіжчик протягом 12 років (2001 – 2013) був завідувачем кафедри історії України. Тут дбав про підвищення матеріально-технічної бази кафедри, налагодженні співпраці з колегами з інших вишів та академічних установ, проведенні наукових конференцій… І звичайно, організація викладання курсу «Історія України» на усіх факультетах УжНУ. І усе у нього добре виходило.

Багаторічна і сумлінна праця історика й педагога не залишились не поміченою. Його відзначено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, подяками ректорів УжНУ…

Свій вічний спочинок професор Дмитро Данилюк знайшов на цвинтарі в селі Минай, поруч з дружиною Ганною Іванівною та донькою Мариною. А ми будемо пам’ятати цю непересічну людину, бо він на це заслужив. Висловлюємо щире співчуття рідним та близьким покійного.

 

Факультет історії та міжнародних відносин

Ужгородського національного університету.  

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *