В УжНУ відбувся круглий стіл, присвячений 1025-літтю прийняття християнства на Русі.

християнствоОрганізатором заходу виступило студентське наукове товариство «Кліо» та науково-дослідний центр релігійно-історичних студій «Логос». Учасників привітав в.о. декана історичного факультету та координатор НДЦРІС «Логос» Володимир Фенич, наголосивши на важливості історичної події. Крім того, декан підкреслив необхідність участі молодих науковців у подібних заходах, адже більшості наукова апробація згодиться під час подальшого навчання після отримання диплому бакалавра.

Юрій Данилець, координатор СНТ «Кліо» детально висвітлив події 1025-літньої давності, вказавши основні контрверсії на цю подію в сучасній історичній літературі. Згодом, з власними доповідями почергово виступили студенти старших курсів історичного факультету – Тетяна Ловска, Наталія Нодь, Василь Савляк, Володимир Роман, Марія Британюк та Маряна Сідак. У самих повідомленнях учасники торкнулися виключно церковної проблематики – історії Почаївської лаври; біографістики єпископа Олександра Стойки, о. Іполіта (Володимира) Терлецького та о. Гавриїла Костельника; виступили також з тезами на краєзнавчу тематику релігійного життя.

Підсумовуючи захід, усі учасники погодилися в необхідності проведення подібних симпозіумів на релігійну тематику, позаяк релігія і Церква у всі періоди української історії відігравала надзвичайно важливу ідентифікаційну роль для населення різних регіонів сучасної України, не кажучи про духовні основи та вплив на розвиток культури.

Віктор Кічера

християнство2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *