В УжНУ презентували видання «Таємниці старого альбому» та вшанували пам’ять Героя Івана Пайди

У Науковій бібліотеці Ужгородського університету відбулася презентація видання освітянки і журналістки Ольги Тимофіївої«Таємниці старого альбому». Подію присвятили вшануванню пам’яті захисника України, колишнього аспіранта УжНУ Івана Пайди.

Модерувала захід заступниця директора Наукової бібліотеки УжНУ Вікторія Воробець: «Сьогодні ми зібралися в цій залі, щоб презентувати фотоальбом Ольги Тимофіївої, а також хочемо вшанувати воїна, який загинув у 2022 році, – Івана Пайду. Виникає питання: яким чином ми хочемо поєднати ці події? У них є спільне – шкільництво, педагогіка Закарпаття. Зміст фотоальбому пані Ольги відкриває невідомі сторінки розвитку шкільництва на Підкарпатській Русі. Наукові ж дослідження Івана Пайди тісно пов’язані саме з вивченням історії шкільництва на Закарпатті 20–30-х років».

Розпочали презентацію з відео, в якому представили фотографії Ольги Тимофіївої, зроблені в Ужанській долині. «Це своєрідний звіт про фантастичну закарпатську землю, яка мене прийняла та подарувала дуже багато яскравих моментів і фантастичних людей», – зауважила авторка.

В альбомі «Таємниці старого альбому» представлені фотографії 20–30 років, яким уже понад 100 років. Світлини, що увійшли до альбому, описують географічну лінію від Ужка до Ужгорода. У знімках поєднуються родинна, суспільна й духовна система цінностей закарпатців. Мета фотоальбому — зацікавити молоде покоління до досліджень.

Супроводжував проєкт та допомагав з реалізацією професор кафедри соціології і соціальної роботи УжНУ Маріан Токар. «Як історик можу сказати, що це видання є унікальним. Маємо можливість переглянути старовинні фотографії, які є своєрідними джерелами. Тим більше, що кожна фотографія — це людська доля, історія місцевості й традицій. Ми можемо роздивитися, як були вдягнуті люди, як виглядали будівлі, тут майже нема постановочних кадрів», – зазначив професор.

Після заходу присутні могли оглянути виставку книг, з якими працював Іван Пайда, його нагороди, а також фотографії з книги «Таємниці старого альбому» Ольги Тимофіївої».

Анастасія Лабик,  Медіацентр – УжНУ

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *