В Ужгороді вшанували полеглих воїнів російсько-української війни (фото)

В Ужгороді вшанували полеглих воїнів російсько-української війни (фото)

11 жовтня 2020 року, в м. Ужгороді напередодні свят Покрова Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, Дня українського козацтва та Дня Української Повстанської Армії, відбулися щорічний «Марш національної єдності» та молитовно-поминальні заходи з ушанування полеглих українських воїнів-захисників, за участі представників учасників бойових дій в російсько-українській війні 2014 – 2020 рр., національно-демократичних політичних і громадських організацій, військовослужбовців, вищих навчальних закладів, молоді, небайдужої громадськості та духовенства Православної Церкви України.

В ході Маршу було молитовно вшановано світлу пам’ять полеглих смертю хоробрих і героїв українських воїнів-захисників, добровольців, волонтерів та полонених, які полягли в обороні своїх сімей, боголюбивого українського народу, Держави України та Української Церкви в російсько-українській війні (2014 – 2020).

Біля пам’ятної стели за полеглими українськими воїнами-героями в російсько-українській війні 2014 – 2020 рр. на площі імені майора-розвідника Віталія Постолакі було відслужено заупокійну літію, піднесено до пам’ятної стели живі квіти, виголошено ряд промов та проведено нагородження відзнаками учасників бойових дій.

До присутніх на площі звернулися Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський Православної Церкви України, В’ячеслав Харченко, голова “Українська асоціація інвалідів АТО в Закарпатській області”, Павло Федака, голова Закарпатської крайової «Просвіти», кандидат на посаду Ужгородського міського голови, Дарина Постолакі, громадська активістка, дочка загиблого українського воїна-героя майора Віталія Постолакі, кандидат у депутати Ужгородської міської ради від Закарпатської крайової організації Народного Руху України та інші.

Відтак учасники високого зібрання, під державними прапорами України, стягами Української Повстанської Армії, прапорами Закарпатського крайового товариства «Просвіта», громадської організації “Українська асоціація інвалідів АТО в Закарпатській області” та політичної партії «Народний Рух України» пройшли урочистою ходою вулицями Ужгорода до Пагорбу Слави, на міському цвинтарі «Кальварія».

На Пагорбі Слави, біля могил українських воїнів-захисників полеглих в українсько-російській війні 2014 – 2020 рр. та полеглих воїнів в роки Другої світової війни, було молитовно вшановано світлу пам’ять достойного воїнства та відслужено молебень за Україну і Українське військо. Відтак всі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять полеглих українських воїнів-захисників та піднесли до їх могил живі троянди.

Богослужіння на площі імені майора-розвідника Віталія Постолакі та на Пагорбі Слави очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, референта єпархіального управління, першого проректора Ужгородської української богословської академії, протоієрея Михайла Чабана, благочинного Міжгірсько-Воловецького благочиння, настоятеля парафій рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги в м. Ужгороді та Свято-Вознесенської парафії в с. Присліп та протоієрея Ростислава Криворучко, настоятеля парафії на честь Воскресіння Христового в м. Ужгороді.

Організаторами патріотичного заходу виступили “Українська асоціація інвалідів АТО в Закарпатській області”, Закарпатське крайове товариство “Просвіта”, за співорганізації Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України та Закарпатської крайової організації Народного Руху України.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

/

Федака П.М.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.