В Ужгороді відкрили меморіальну дошку загиблому Герою АТО Давиду Гамсахурдії (фото)

В Ужгороді відкрили меморіальну дошку загиблому Герою АТО Давиду Гамсахурдії (фото)
12 жовтня з ініціативи крайового товариства «Просвіта» та Української асоціації інвалідів АТО на будівлі загальноосвітньої школи №12 м.Ужгород було встановлено меморіальну дошку на честь старшого солдата Давида Гамсахурдія. Захід проводився  за підтримки управління стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача Збройних Сил України в рамках національно-патріотичної програми “Вшануй Героя України”.
На відкриття меморіальної дошки прийшла мама Давида Тетяна Гамсахурдія, бойові побратими її сина, друзі та знайомі учні ЗОШ №12, керівники Ужгородської міськради, священнослужителі Православної Церкви України.
Родина Давида Гамсахурдії на початку 90-х років була  вимушена покинути охоплену війною Грузію, тоді незаконні збройні формування сепаратистів при підтримці військ Російської Федерації захопили Сухумі – рідне місто Давида.
Закарпаття стало для грузинської сім’ї  другою домівкою. І коли чобіт московських окупантів прийшов топтати українську землю Давид Гамсахурдія не вагаючись вступив до лав Збройних сил України. Він пішов воювати і за Україну, і за його рідну Грузію. Ніс службу у складі 15 бату 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади.
16 вересня Давид 2016 року отримав множинні осколкові поранення внаслідок обстрілу позицій українських військових поблизу  шахти «Бутівка». 8 жовтня того ж року Давид помер від отриманих поранень у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні. 12 жовтня 2016 року Давида Гамсахурдію поховали Пагорбі Слави в Ужгороді. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
Право відкрити меморіальну дошку надали військовослужбовцям 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону.
Молебень за Давидом Гамсахурдія та освячення меморіальної дошки провели єпископи Православної Церкви України Віктор (Бедь) та Варсонофій.
Владика Віктор нагородив Давида (посмертно) та та його матір Тетяну Гамсахурдія високими церковними відзнаками.
Військовий капелан Димитрій Присяжний вручив мамі Давида медаль “За жертовність”, якою воїна удостоїв митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Єпіфаній. Він також подякував представнику Генштабу полковнику Миколі Журавльову за сприяння та підтримку національно-патріотичних заходів з ушанування полеглих у війні на сході України.
Голова крайового товариства “Просвіта” Павло Федака звернувся до Тетяни Гамсахурдія та присутніх і запевнив, що його організація і надалі робитиме все можливе, щоб пам’ять про загиблих воїнів не згасала у серцях ужгородців.
Голова Української асоціації інвалідів АТО в Закарпатській області Вячеслав Харченко вручив Давиду Гамсахурдії (посмертно) орден “Слава України”.
Окрема подяка підприємцю Ларисі Ендрек, як долучилася до виготовлення цілого ряду меморіальних дошок загиблим воїнам Ужгорода.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.