В Ужгороді вшанували 100-річчя від дня народження поета Йосипа Архія (фото)

В Ужгороді вшанували 100-річчя від дня народження поета Йосипа Архія (фото)

ЯСНОДЗВОННИЙ СЕРЦЯ ПОКЛИК ЧЕРЕЗ СТОЛІТТЯ.

Його потужну животворну силу мали можливість відчути краяни, які зібралися в Національній спілці письменників Закарпаття з нагоди вшанування 100-річчя від дня народження Йосипа Архія, уродженця ужгородської Радванки, поета, педагога, представника молодої інтелектуальної еліти краю складних, турбулентних 40-х років 20 століття.
Зустріч з Йосипом Архієм – поетом стала для мене особисто приємною, хоч і гіркою несподіванкою. Бо, як не прикро, знала його, як педагога, організатора освіти( Інститут ПКВ, облвно, 15 -та школа) і, на жаль, практично нічого про життя і творчість цієї непересічної особистості, поета, патріота, громадянина, безмежно залюбленого у вітцівщину, рідний край, Україну.
Дякую всім, а особливо родині, хто долучився до глибокого і змістовного представлення Йосипа Архія, письменника, широкій публіці. Письменника, який ставив собі за мету возвеличувати у слові рідний народ, пробуджувати в людей національну пам’ять, сіяти в свідомість українськість. У ті непрості часи він писав: “Моя ціль одна – писати для народу і по народному. Доказати, що мова та багата на слово, на красні вирази…”
Як бачимо, і через століття мета громадянина, патріота не втратила актуальності. І не втратить довіку, бо мова – то серце народу.
Зустріч через століття торкнула і душу, і розум. Перечитала збірку Йосипа Архія “Чуття вогненне молоде”… згадала непрості дороги у світах моїх кревних… Думаю, життєве творче полотно сина Срібної Землі, її співця і вчителя, ще чекає своїх дослідників і пошановувачів. бо саме на таких, вивірених часом, непересічних творчих долях маємо виховувати майбутні покоління.

Ольга Тимофієва

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *