В Ужгороді відзначили річницю перепоховання Тараса Шевченка (ФОТО)

18 травня в Ужгородському торговельно-економічному коледжі Київського національного торговельно-економічного університету відбувся вечір, присвячений пам’ятним датам весни 2015р.: 201-ій річниці народження Тараса Шевченка, 154-ій річниці його перепоховання на Чернечій горі у Каневі, 175-річчю виходу у світ першого видання «Кобзаря».

Привітав учасників вечора директор Ужгородського інституту Київського національного торговельно-економічного університету, кандидат економічних наук, професор, академік Української академії наук Петро Гаврилко.

Доповідь «Тарас Шевченко і наша сучасність» виголосив голова крайового товариства «Просвіта», доктор історичних наук Павло Федака. Крім пам’ятних шевченківських дат, він також згадав ще одну, важливу в історії Закарпаття – 100-річчя заснування Ужгородської торговельної школи, перетвореної у 1922 році в торговельну академію, згодом перенесену в Мукачево, яка відіграла визначну роль у поширенні української національної ідеї, патріотичному вихованні молоді, національному освідомленні закарпатських українців.

Кандидат філологічних наук, доктор мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України Іван Хланта з почуттям прочитав поезії Тараса Шевченка і Володимира Самійленка.

шевченкуЗ концертом на вечорі виступила самодіяльна народна чоловіча капела «Боян» Ужгородського національного університету(худ.керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Василь Гайдук, концертмейстер – заслужений діяч мистецтв України Віктор Теличко, диригент-хормейстер – Йосип Вінер). У виконанні хору майстерно прозвучали Шевченківські «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Бандуристе, орле сизий», «Гей, літа орел», пісня українських січових стрільців «Ой, у лузі червона калина» в обробці Василя Гайдука і Віктора Теличка та інші твори.

Директор коледжу Лариса Павлюк сердечно подякувала учасникам і творцям вечора за гарну програму, здобуті викладачами і студентами коледжу нові знання, внесок у патріотичне та естетичне виховання.

Ведучим вечора був його співорганізатор – співак капели «Боян», лікар, доцент Федір Поп.

Ференц Михайлюк

шевченку2

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *