В Ужгороді відбувся вечір революційної творчості (ФОТО)

229 листопада – визначна дата для українців Закарпаття: в цей день, рівно 75 років тому, у зв’язку з безперервними нападами угорських та польських окупантів урядом Августина Волошина було утворено орган місцевих збройних сил – Організація народної оборони «Карпатська Січ», що пройшла еволюцію від напівмілітарної організації до державної армії.
Організатором урочистих заходів виступили патріоти з спортивно-патріотичної організації «Карпатська Січ», що цього ж дня святкують і іншу маленьку річницю – своє триріччя. В заходах взяли участь Закарпатська обласна організація Конгресу українських націоналістів, Закарпатське Крайове товариство “Просвіта”, ВО “Тризуб” ім. С. Бандери, а також побратими зі Львова та Луцька.
Святкування відкрилось показом фільму «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939». Серед глядачів можна було побачити, як молоді обличчя, так і людей старшого віку. Було навіть декілька дідусів, один з яких знімався у даному фільмі як свідок подій того часу. Глядачі мали змогу ознайомитись зі стрічкою, що становить спробу нового переосмислення історичної ролі Закарпаття в рамках України та Центрально-Східної Європи. На показ стрічки прийшло більше півсотні людей. Опісля учасники відправились на місце збору проведення маршу.
Марш Слави Героїв Карпатської Січі розпочався біля стін «Просвіти» під супроводом гучних гасел. Колона націоналістів пройшла центральними вулицями Ужгорода. З вогнем в серцях та іскрами в очах, вулиці міста почули відлуння слів, котрі виривались з душ кожного патріота. Дорогою навіть приєднувались перехожі жителі міста. Поряд з пам’ятником президента Карпатської України Августина Волошина промови виголосили організатори ходи:
«75-ть років тому на теренах Закарпаття зі звичайних протипожежних та культурно-просвітницьких товариств утворилась військова організація «Карпатська Січ». «Карпатська Січ» – це армія, яку ми ніколи не забудемо, бо герої не вмирають, допоки пам’ять про них живе в наших серцях. Це армія, яка, потрапивши у безвихідне становище, маючи мінімум зброї та боєприпасів, маючи в своїх лавах юнаків по 17 років, відмовилась капітулювати і до останнього захищала наше Закарпаття від мадярських окупантів».
Далі колона рушила до братської могили вояків армії Карпатської України. Вдячні послідовники запалили свічки, було проведено пам’ятну панахиду.
Важливо відмітити, що на марші був присутній банер солідарності грецьким соратникам, які були убиті “лівими” напередодні.
Завершились урочистості «Вечором революційної творчості» в Бюргер-пабі, що розпочався презентацією всеукраїнської збірки націоналістичної поезії «Голос крові» за участі двох з семи її авторів : Юрія Руфа (Львів) та Сергія Скальда (Чернівці), які справили сильне враження своїми потужними віршами, а опісля радо спілкувалися з молоддю та підписували книги.
Першим слово взяв Сергій Скальд. Він зачитав такі вірші: «Армагедон», «Намалюй», «Привіт, моя пошарпана Європо», «Вовки» (останній присвячений Київській четвірці). Продовжив Юрій Руф. Він, як завжди, високоемоційно та з полум’ям в очах читав свої вірші. Розпочав з поезії «Мама», «Мова», «Остання Барикада» і закінчив одним з найвідоміших його віршів – «Фашист».
Січовик Антон з Ужгорода читав кілька віршів українських авторів. Після нього на сцену вийшли Юра та Віта зі Львова. Разом з ними пісні підспівував увесь зал: «Дорога в Вальхаллу», «Буде нам з тобою, що згадати», «Йшли селом партизани», «Честь та кров». Аудиторія викликала їх на біс і, зібравшись біля сцени, усі разом  вони виконали пісню «Дорога в Вальхаллу».
Голова «КУНу» Олександр Сачко познайомив зал з творчістю класика української поезії Олега Ольжича. Тетяна зі Львова вийшла наступною на сцену і розпочала свій виступ з пісні Сокири Перуна «Останній Бунт». Також Тетяна виконала пісню на слова Сергія Скальда «Сум Вітру». «Біла слов’янка» – пісня, що викликала у залу багато емоцій і яку в кінці виступу Тетяна виконала на біс. Закінчила вона виступ віршем «Українець».
14-ти річні місцеві патріотки  Ніка і Мар’яна свідомо вийшли на сцену. Перший їх вірш був «Любіть Україну» В.Сосюри, а наступні : «Заради щастя і свободи» Н.Козлова, «Чому ми відцурались батьківщини» І.Калиниченко. Вечір продовжив Степан з Ужгорода, який виконував народні пісні часів революційної боротьби за незалежну Україну. Останньою виступила Крістіна, яка прочитала свої вірші публіці. Сьогоднішня талановита патріотична молодь дала натхнення та вселила віру в майбутнє нашої нації.
На цьому «Вечір революційної творчості» завершився, а захід продовжився «Українською дискотекою».
Таким чином, «Карпатська Січ» вкотре довела, що на Закарпатті люблять, пам’ятають та віддають належне своїм національним героям, справа яких таки знаходить своє продовження у діях нащадків, а значить – вони полягли не даремно.
«Сьогоднішніми урочистими заходами ми віддаємо шану нашим героям і показуємо не лише Закарпаттю, а й всій Україні, всім українофобам, що в  будь-який час, в будь-якій частині Великої України – є її сини, які стануть на захист своєї Батьківщини! Теперішня «Карпатська Січ» відновлює патріотичний дух на Закарпатті, виховує нове, свідоме, з національною ідеєю в серці покоління та будує навколо себе суспільство з правильними життєвими цінностями. Ми покликані відродити справжні ідеали людини. Наша організація має виховати нових українців – сильних, справедливих, людей Віри й Честі», – голова СПО «Карпатська Січ» Тарас Деяк.

photo_9 photo_10 photo_5

24 2 4 11 14 16 17 18 19 21 22 23

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.