В Ужгороді радилися, як захистити українців за кордоном

В Ужгороді радилися, як захистити українців за кордоном

 

українціПідтримка українських громад за кордоном, сприяння їм у збереженні української мови і культури має бути невідкладною, послідовною та постійною.

29 травня 2013 року народний депутат України, уповноважений представник Всеукраїнського об’єднання “Свобода” на Закарпатті Валерій Черняков провів зустріч із директором Інституту україністики імені Михайла Мольнара Ужгородського національного університету, професором, доктором філологічних наук Любомиром Белеєм.  Під час зустрічі було обговорено низку питань щодо розвитку української мови на Закарпатті та можливости підтримки українських наукових центрів за кордоном.

 

“Забезпечення підтримки українських громад у сусідніх Угорщині, Словаччині, Чехії, Румунії, Польщі, Сербії нині є надзвичайно актуальним питанням. До приладу, українці у Східній Словаччині, де вони є автохтонним населенням, переживають четверту хвилю асиміляції внаслідок розколу на русинів-українців та русинів. І це відбувається тоді, коли у Свиднику в складі Національного музею Словацької республіки діє найстаріший за межами України музей української культури та катедра україністики Пряшівського університету”, – наголосив під час заходу Любомир Белей.

 

У ході зустрічі Валерій Черняков та Любомир Белей обговорили можливість проведення низки заходів на підтримку центрів україністики за кордоном. Йдеться, зокрема, про участь у науково-практичних конференціях, підготовку актуальних публікацій із питань мовної політики та забезпечення підтримки літературних україномовних видань. Також під час зустрічі було обговорено так звану проблему “політичного русинства” на Закарпатті, яке, без сумніву, привнесено із-за меж України. Зокрема наголошено на мовній нормі, яку на Закарпатті деякі політикани підмінюють “язичієм”, називаючи це окремою “русинською мовою”.

 

“Підтримка українських громад за кордоном, сприяння їм у збереженні української мови і культури має бути невідкладною, послідовною та постійною. Шукатимемо шляхи підтримки українців за кордоном як на політичному, так і на законодавчому рівні”, – наголосив Валерій Черняков.

 


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.