В Ужгороді провели громадські поминальні заходи за жертвами Голодомору-Геноциду української нації в 1932 – 1933 рр.

В Ужгороді провели громадські поминальні заходи за жертвами Голодомору-Геноциду української нації в 1932 – 1933 рр.

28 листопада 2020 року, в м. Ужгород, було проведено громадські поминальні заходи за жертвами Голодомору-Геноциду української нації в 1932 – 1933 рр., який штучно і насильно був організований та здійснений Московським комуністично-радянським окупаційним режимом Союзу РСР/КПРС, за участі численних інтернаціональних кадрів та катів.

Поминальний громадський захід було розпочато о 17.00 біля пам’ятника полеглим українським жертвам Голодомору-Геноциду 1932 – 1933 рр. на набережній Незалежності, після завершення Всеукраїнської акції «Запали у вікні свічку за українськими жертвами Голодомору-Геноциду 1932 – 1933 рр. в Україні…». Ініціаторами та організаторами громадського поминального заходу виступили Закарпатські обласні організації політичних партій Національний Корпус, Народний Рух України, Свобода та ГО Громадський Конвент, за духовної підтримки Управління Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України.

Біля пам’ятника було відслужено заупокійну літію за всіма українськими жертвами Голодомору-Геноциду української нації в 1932 – 1933 рр., та в період інших Голодоморів у ХХ столітті.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, почесний голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України, у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Михайла Чабан та протоієрея Анатолія Натолочного.

Після завершення богослужіння, з архієрейським словом до присутніх звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який зупинився на трагедії та нищівних наслідках злочинного Голодомору-Геноциду української нації 1932 – 1933 рр., який був умисно спланований і підступно здійснений інтернаціональною ордою Московського комуністично-радянського окупаційного режиму Союзу РСР/КПРС в Україні.

Від так, до присутніх із патріотичними словами, також звернулися і ряд представників організацій, ініціаторів поминального зібрання.

Біля підніжжя пам’ятника було запалено поминальні лампадки, а також піднесено живі квіти та колоски пшениці.

Участь у заході прийняли представники українських національно-патріотичних організацій, освітніх закладів, студентства, молоді та небайдужої громадськості.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *