В Ужгороді «Карпатська Січ» вшанувала Героїв Крут маршем Пам’яті

   День 29 січня став для української нації символом незламності духу та жертовності задля здобуття незалежності України. Цього дня 1918 року відбулась битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті,  який вже давно перестав сприйматис як рядова історична подія.

Бій відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути (130 кілометрів на північний схід від Києва) і тривав близько 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією М.Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

Ці самовіддані юнаки поставили за ціль зупинити армію більшовицьких загарбників,  що йшла на Київ. Більшість із них героїчно загинули заради того,  щоб через десятиліття по тому постала нова Українська Незалежна Держава.

СПО «Карпатська Січ» разом із ВО «Свобода» та іншими громадськими організаціями і краянами традиційно вшанувала пам’ять загиблих крутянців Маршем Пам’яті та запаленням свічок, викладених у формі тризуба.

Колона взяла початок від пам’ятника Тарасу Шевченку на пл. Народній та рухалась за маршрутом: наб.Незалежності – пл.Поштова – вул.Довженка – вул.Волошина – вул. Корзо – пл. Театральна -пл. Петефі – вул. Толстого – наб. Незалежності – пл. Народна.

Біля пам’ятника Августину Волошину січовики запалили свічки пам’яті, викладені у формі українського тризуба та вшанували героїв полеглих в нерівному бою хвилиною мовчання.

Слово мали голова СПО «Карпатська Січ» Тарас Деяк, який наголосив на важливості почуття історичної відповідальності перед крутянцями, адже боротьба за волю України триває і до нині.
“Майбутнє може існувати тільки у тісному взаємозв’язку із минулим, а теперішнє повинно черпати з нього сили та мужність у своїй боротьбі.  Ми повинні пам’ятати героїв, мужність та звитяга яких переборола саму смерть”.

Заступник голови СПО «Карпатська Січ» Руслан Каганець нагадав про важливість бою під Крутами не як військової події, а як утвердження сили людського духу, котрий рветься до визволення з-під жорстокого гніту власної Нації.
Також слово мали голова товариства “Просвіта” ім.Т.Шевченка у Закарпатській області Володимир Піпаш та студентка патріот  Надія Ваць.

29 січня – це день, коли кожен із представників української нації, і особливо молоді, повинен глибоко задуматись над теперішнім станом речей у державі та ціною власного вкладу у вільне майбутнє України. Тому що ми повинні вшановувати пам”ять Героїв Крут не лише маршами та свічками, а що найголовніше – боротьбою, здобуттям тої України, за котру вони віддали свої життя.

Вони почали – ми завершим.

Слава Героям!

14 13 12.1 12 11 10 9 8 7 6 5.1 5 4 3 2 1

 

 

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *