В Ужгороді Голова СБУ взяв участь у круглому столі «Карпатська Україна 1938-1939 років – етап української державності в XX столітті» (відео)

В Ужгороді Голова СБУ взяв участь у круглому столі «Карпатська Україна 1938-1939 років – етап української державності в XX столітті» (відео)

Василь Грицак підкреслив, що Служба відкриває історикам, викладачам та студентам матеріали з архіву СБУ, які стосуються періоду існування Карпатської України. «Ми повинні зберігати пам’ять та розкривати деталі всіх етапів боротьби українців за свою незалежність, тому СБУ надає науковцям можливість вивчити документи, які в нас зберігаються», ‒ підкреслив Голова СБУ. Доцент Ужгородського університету Іван Чаварга у свою чергу передав архіву Служби рукописну копію з кримінальної справи КДБ на прем’єр-міністра автономного уряду Карпатської України Августина Волошина. Оригінал документу зберігається у ФСБ та недоступний українським дослідникам.

Неможливо побудувати успішну країну, якщо не робити висновки з минулого. «Сьогоднішнім бійцям в АТО є з кого брати приклад героїчного захисту рідної землі», ‒ наголосив Василь Грицак. Він переконаний, що можна провести паралелі між подіями сімдесяти восьми річної давнини та сьогоденням. «Як і тоді, ворог не хоче бачити сильну Україну, підступнішими стали лише методи гібридної війни. Один з них – створення поясу нестабільності у різних регіонах України. Ви були свідками спроб формування фейкових народних рад», ‒ зазначив керівник Служби. СБУ не допустить втілення цих планів російських спецслужб.

За його словами, розв’язана Росією гібридна війна охоплює всі регіони України та, зокрема, штучно симулює сепаратистські рухи. «Хтось свідомо працює на російські спецслужби, багатьох використовують в «темну», але дестабілізувати ситуацію в Україні росіяни готові у будь-який момент, під будь-яким приводом», ‒ вважає Голова СБУ.

Служба безпеки України володіє інформацією про спільників російських спецслужб по всій території України. «Справедливого покарання не уникне жоден громадянин, який сприяє російській агресії», ‒ впевнений Василь Грицак.

Як всі мудрі народи, українці повинні відкинути суперечки та об’єднатися перед обличчям зовнішньої агресії, незважаючи на політичну приналежність, віросповідання та мову спілкування, ‒ закликав Василь Грицак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.