В Ужгороді формують європейський хаб з авіаційного пожежогасіння

В Ужгороді формують європейський хаб з авіаційного пожежогасіння
На Закарпатті з робочим візитом перебуває голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Крук.
☝🏻Пріоритетне питання – формування на території регіону європейського хабу з пожежогасіння та авіаційного забезпечення цивільного захисту на базі міжнародного аеропорту «Ужгород» для перспективної інтеграції структур Служби в систему Механізму цивільного захисту ЄС.
Хаб дозволить розширити інфраструктуру авіаційного загону рятувальників, залучити близько 500 млн грн державних інвестицій та донорської допомоги, розробити й реалізувати сучасну концепцію ефективної роботи Служби не лише в межах Закарпаття, а й у Словаччині, Угорщині та Румунії, запустити санавіацію, вертолітні майданчики в гірській місцевості, нові та сучасні центри безпеки тощо.
Водночас це суттєве збільшення штату рятувальників та відповідні надходження до місцевих бюджетів.
Механізм цивільного захисту Європейського Союзу — найбільша у світі система надання міжнародної координованої оперативної допомоги під час надзвичайних ситуацій. Система включає різноманітні ресурси та форми допомоги від 28 країн-членів і 4 держав-кандидаток на вступ до ЄС.
Приєднання до Механізму відкриє принципово нові можливості для українських рятувальників, дозволить не лише отримувати допомогу від партнерів, а й ділитися досвідом і допомагати ЄС у боротьбі з надзвичайними ситуаціями.
У межах візиту разом із Сергієм Круком поспілкувалися з особовим складом ГУ ДСНС у Закарпатській області та провели робочу нараду, під час якої визначили першочергові заходи для реалізації концепту європейського хабу з пожежогасіння та авіаційного забезпечення цивільного захисту, участь ОВА та громад у проєктах створення центрів безпеки у критично важливих точках області тощо.

Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.