В Офісі Президента у совковому стилі похвалилися ростом митних надходжень на Закарпатті

В Офісі Президента у совковому стилі похвалилися ростом митних надходжень на Закарпатті

В доволі дивному совковому стилі Офіс Президента поширив інформацію про ріст митних надходжень в Закарпатті. При цьому в Офісі повідомили, що цей ріст стався після того, як президент Зеленський відвідав Закарпаття і мав жорстку розмову з митним керівництвом.

За інформацією Офісу Президента митні надходження в липні поточного року становили 740 мільйонів гривень, що на 77% більше, ніж у червні, й на 74% більше, ніж у липні 2018-го.

Звичайно, це прекрасно, але чому в Офісі проігнорували і загальні об’єктивні моменти. Зрозуміло, що митники наразі беруть значно менше хабарів, але як це впливає на ріст товарообороту і експортно-імпортних операцій, які якраз і формують надходження до бюджету?

Хіба важко було Офісу президента просто перевірити загальну динаміку надходжень за перші півроку? А цифри такі: протягом першого півріччя 2019 року Закарпатською митницею ДФС спрямовано до держбюджету 3 млрд 331 млн грн митних платежів. Фактичні перерахування за підсумками роботи впродовж січня-червня 2019 року зросли відносно аналогічного періоду 2018 року на 644,9 млн грн. Це повідомлення з сайту ДФС. Тобто загальний ріст спостерігається ще до візиту Зеленського на Закарпаття. І це свідчить про загальну тенденцію в економіці, а не про те, що митники перелякалися Зеленського.

Тим не менше, влада повинна тримати під контролем ситуацію на митниці. Митні надходження до бюджету це добре, але простих людей більше турбує те, скільки наші митники беруть хабарів за те, щоб пропустити автомобіль без черги, або за те, щоб не “шманати” мікроавтобус із заробітчанами.

Василь Коваль для Prozak.info

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *