В Мукачеві влада піариться на мільярдах сплачених військовими у якості ПДФО

Не є секретом, що у містах в яких розміщені військові частини отримують від сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) величезні кошти, хоча заробітну плату військові отримують з оборонного бюджету країни. 
У таких випадках значну частину отриманих податків міські ради повертають військовим для різноманітних потреб.
Решту коштів сплачених військовими використовують на потреби місцевих громад.
В Мукачеві базуються 128 ОГШ бригада та Мукачівський прикордонний загін, які дали можливість місту додатково заробити мільярди гривень у час війни. 
Міський голова Мукачева Андрій Балога та депутатський корпус намагаються подати, що то їхня заслуга у поверненні коштів військових військовим. 
Про це пише в своїй публікації Володимир Горішняк, адміністратор групи “МукачевоSOS”.
ЧИ ВСЕ – ЗАДЛЯ ФРОНТУ? ЧИ ВСЕ – ЗАДЛЯ ПЕРЕМОГИ?
4 липня 2023 року, коли депутати міської ради, нарешті, зібралися після тривалої перерви під приводом “невідкладної допомоги ЗСУ”, ними було прийнято рішення збільшити загальний обсяг програми з благоустрою на 75 мільйонів гривень – з 433 до 508 (в тому числі тільки “на посадку квітів, кущів дерев тощо” передбачено спрямувати майже 29 мільйонів гривень).
Вчорашній пост народного депутата України Віктора Балоги, в якому він нищівно розкритикував “вболівальників” ЗСУ, яким “подобаються клумби та пофарбовані бордюрчики, бо така совкова ментальність”, у будь-якої людини мимоволі викликав чимало «невдобних» запитань та відчуття тотального «де-жавю».
І дійсно, якщо пана Балогу “обурює та завзятість з якою вся країна почала закопувати гроші в землю: мости, розв’язки, музеї, озеленення та символи”, то, напевно, він не міг не бачити чи не знати, що впродовж весни та початку літа в Мукачеві (міста, де він балотувався в депутати), комунальне підприємство “РБУ” мало не у три зміни тільки тим і займалося, що, висловлюючись словами самого Віктора Івановича, “закопувало гроші в землю”: вдень і вночі тут чаклуючи над… кільцевою розв’язкою на перетині вулиць Духновича та Миру.
Потім, вочевидь, очільникам міста цього видалося замало і вони через …”совкову ментальність” ( дозволю собі запозичити термін пана Балоги) почали… зривати біля центральної бібліотеки якісно викладену коцку і, замість неї, викладати ті самі бордюри та незліченну кількість стовпчиків, облаштовуючи в такий спосіб у історичній частині міста… автомобільну стоянку.
Погодьтеся, є дуже великі сумніви в тому, що цей “фронт робіт”, який обійшовся бюджету Мукачева ні в один і навіть ні в п”ять мільйонів гривень, хоч якось допоміг нашим ЗСУ наблизити довгоочікуваний День Перемоги.
І це – не все. Адже просто в ці дні у Мукачеві було прийнято рішення відкрити ще один “плацдарм”… НЕбойових дій, де комунальні служби знову завзято… демонтують бруківку. Тепер вже у Новому пасажі і, замість неї, викладають гранітні плити. Ну, авжеж ж: ось саме без цього нам Перемоги точно не бачити як власних вух, правда?
І навіть це – ще не все. У розпорядженні групи “МукачевоSOS” з’явилася копія депутатського звернення на ім’я міського голови Андрія Балоги за підписом депутата Мукачівської міської ради Романа Бігунця. В цьому документі народний обранець оприлюднив просто шокуючу інформацію, а саме: “рішенням сесії Мукачівської міської ради від 4 липня 2023 року внесено зміни до Програми благоустрою території Мукачівської тергромади, де передбачено ДОДАТКОВІ кошти на посадку квітів, кущів дерев тощо”.
І далі ще одна цитата пана Бігунця з того самого Звернення: «відповідно до рішення постійної комісії з питань бюджету та регламенту від 6 липня 2023 року на відповідні заходи – було погоджено спрямування коштів у розмірі 28 878 000 гривень”. Кінець цитати.
Фосссссова мачка!!!!! Майже 29 “лимонів” бюджетних коштів буде спрямовано в тому числі і “на квіти”, яких самі мукачівці щонайменше роки зодва впритул не бачили і навіть почали забувати які вони взагалі виглядають.
Отже, якщо пост Віктора Івановича Балоги співставити з тим, що РЕАЛЬНО відбувається у Мукачеві, то можна зробити висновок: або теза народного депутата, що “кожна зайва копійка має йти військовим” для керманичів Мукачева на чолі із Андрієм Балогою видається, м”яко кажучи, непереконливою і з думкою почесного мешканця міста Віктора Балоги тут ніхто не вважає за потрібне рахуватися. Або наш керманичі міста банально не читають пости Віктора Івановича у “Фейсбуці” і тому “просто “не в темі”, що такі роботи з укріплення обороноздатності країни як… облаштування автостоянок та викладання гранітних брил у пасажному керті, за переконанням колишнього мера Мукачева, “можуть почекати до перемоги”.
Проте очевидним залишається іншє – одностайної державницької позиції в питанні: що має бути в пріоритеті – реальна допомога ЗСУ чи перекидання бруківки з одного боку вулиці на іншу? – в ратуші не існує! Майже три місяці поспіль там тільки те і робили, що скаржилися на “несвідомих” депутатів, які через невідвідування сесії та комісій «блокують розгляд питаннь щодо підтримки ЗСУ».
Але ж як тільки тих самих “несвідомих” депутатів всіма правдами і неправдами, наче неслухняних школяріків, нарешті, всадили за “парти” у сесійній залі Мукачівській міській раді, вже через день – 6 липня – на постійно діючій комісії з питань бюджету та регламенту, народні обранці проголсоували за збільшення загального обсягу програм з… благоустрою міста на – увага! – 75(!) мільйонів гривень – з 433 до 508! І навіть не тіште себя ілюзіями – жодної гривні з цих мільйонів на потреби Війська спрямовано не буде!
Ну, ось як все це накажете зрозуміти пересічному мукачівцю?
З одного боку депутат Балога закликає спрямовувати «кожну копійку на підтримку військовим», а з іншого – мер Балога, розчерком свого пера затверджує Програми з додатковим виділенням коштів із міського бюджету на благоустрій, де фігурують не тисячі гривень – мільйони!
Заради справедливості варто визнати: ратуша дійсно регулярно оприлюднює пости, в яких фігурують якісь просто захмарні витрати, які НІБИ були спрямовані міською радою на потребу наших ЗСУ. Я навмисно використовую цю обмовку – “НІБИ” – тому що за півтора останніх роки активної допомоги нашим військовим, ратушею не було оприлюднено жодного(!) звіту, де було б чітко зазначено – коли і на які саме потреби були спрямовані “мукачівські” кошти. Але ж мешканцям міста, напевно, було б і цікаво, і приємно дізнатися, що саме з їхніх “пожертвувань” Міністерством оборони України було придбано – один танк, чи, скажімо, три самохідні артустановки. Або десяток-другий тих же безпілотних летальних апарата.
Натомість, всі ми добре знаємо “зворотній бік” медалі: попри ті самі “донати” від ратуші, щотижня родичі наших воїнів, які призивалися до лав війська з Мукачева, вимушені спрямовувати десятки (якщо не сотні!), посилок з амуніцією та іншим знаряддям, яке було придбано ними власним(!) коштом для своїх синів, доньок, батьків… Втім, у самій ратуші на цьому факті ніхто не намагається акцентувати свою увагу. Вочевидь, там вважають цей факт настільки «дріб’язковим», що він навіть не заслуговує на їхню увагу.
Володимир Горішняк, адміністратор групи “МукачевоSOS”

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *