В Джублику відбулася перша проща капеланів та військовослужбовців на теренах Закарпаття (відео)

В Джублику відбулася перша проща капеланів та військовослужбовців на теренах Закарпаття (відео)
5 листопада 2022 р. Б. у Джублику була проведена перша проща капеланів та військовослужбовців всіх родів військ на теренах Закарпаття. Моління почалися процесійною ходою від монастиря до храму Пресвятої Родини, в якій взяли участь духовенство, частина закарпатського осередку Пласту та представники Збройних сил України, Національної Поліції, Національної Гвардії України, Прикордонної Служби України, ДСНС та МНС, що урочисто несли ікону Пресвятої Родини та частичку Ризи Пресвятої Богородиці.
Після цього почалася Божественна Літургія, яку очолив синкел, митр. прот. Іван Ісаєвич з Департаменту Капеланської Служби МГКЄ, у співслужінні архимандрита ієрм. Атанасія, МСПБ, ігумена Теодора, МСПБ, та численних отців МГКЄ. Богослужіння проходило у співаному супроводі хору Джублика та в музичному супроводі Мукачівського військового оркестру 128 ОГШБр ЗСУ. У проповіді о. Іван говорив про нелегкі часи нашої державності, акцентуючи на тому, що слово любові має бути сповнене через справедливість. Отець висловив сподівання, що добрий Господь загоїть рани нашого народу.
Після щирого виконання усім людом нашого духовного гімну «Боже великий, єдиний», почався процесійний обхід храму Пресвятої Родини. Далі ця колона, у супроводі духового оркестру, направилася до пам’ятника загиблим героям України, де духовні отці відправили Панахиду за загиблими захисниками нашої Батьківщини.
Біля пам’ятника керівник відділу у справах душпастирства у ЗСУ Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ о. Ростислав Височан виголосив науку, звертаючи увагу усіх присутніх на те, що тільки Господь є силою, з якою ми прямуємо до перемоги. Після цього відбулося нагородження орденами за заслуги та подячними грамотами представників різних силових структур. Окрім того, кожен з наших героїв отримав пам’ятну ікону «Пресвятої Родини з Джублика». На закінчення молитви всі заспівали державний гімн України.
По завершенні молитовної частини прощі, всі зібралися разом у монастирській трапезній, де за фуршетом зі смачним боґрачем провели час у дружньому спілкуванні та в розповідях різних життєвих історій. На десерт наших героїв почастували ще й святковим іменним тортом.
Тож дякуємо Господу Богу за проведення сьогоднішньої прощі! Вічна пам’ять і вічна шана нашим загиблим героям, які віддали заради нас найдорожче, що мали, – своє життя! Безмежно вдячні всім нашим захисникам, хто досі стоїть на варті нашої безпеки, наближуючи той довгоочікуваний і вимолений День. Віримо в Перемогу!
Слава Ісусу Христу! Слава Україні! Слава нашим героям!
Повідомив: бр. Давид, МСПБ

 


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.