В Берегові засумнівались у достовірності меморіальної дошки на честь загиблих військових та цивільних у жовні 1944 року

На адресу “Трибуни” надійшов лист від мешканців Берегова з проханням висвітлити ситуацію навколо встановлення меморіальної дошки на залізничному вокзалі в райцентрі.

Така меморіальна дошка зустрічає гостей Берегова на залізничному вокзалі. Про абсурдність і антизаконність встановлення таких маркерів території і сфери впливу говорити напевно немає сенсу. Шокує також стовідсоткова брехня в подачі даної події. Бо в ті дні була нельотна погода і на вокзал скинули три бомби, з яких тільки одна впала неподалік. Жертв і руйнувань, як таких, не було. Така вакханалія з угорською символікою в м. Берегові де ця етнічна спільнота складає менше 50 відсотків населення зустрічається на кожному кроці. Виникає питання чи існує тут українська влада,чи тільки ретельні одержувачі немалих коштів з держбюджету.

Наше видання встановило, що меморіальну дошку було встановлено в жовтні 2014 р. з ініціативи Благодійного фонду “За Берегово”. Захід висвітлило видання «Карпатський об’єктив», 

яке повідомило, що  меморіальна дошка з’явилась того дня на будівлі місцевого залізничного вокзалу в пам’ять про загиблих під час його бомбардування в жовтні 1944 року, вбитими нарахували близько 250 осіб, майже стільки ж поранених.
Нам не вдалося знайти історичні факти ціє ї події, історикам відомі 9 бомбардувань радянською авіацією Ужгорода, в пресі повідомлялося про нальоти на Мукачево. Але ніде не було таких масових жертв, хоча під час наймасовішого нальоту на Ужгород його одночасно бомбардувало 11 літаків, які скидали потужні 250 кілограмові бомби. Тоді загинуло, за різними даними, від 30 до 55 осіб
Очевидно, що при встановлені подібних меморіальних дощок потрібно виважено ставитися до історичних фактів і враховувати те, що на 1944 рік угорські війська окупували територію Закарпаття.