Хостел ALINA від 110 гривень за місце.

В Ужгороді аварійний проїзд біля дитячої поліклініки передали під буфет (відео)

В Ужгороді аварійний проїзд біля дитячої поліклініки передали під буфет (відео)

Йдеться про аварійний (запасний) виїзд багатоповерхівки на вулиці В.Гошовського (Боженка) в Ужгороді, неподалік Закарпатської ОДА, який передали в оренду під генделик підприємцю, наближеному до мера. Цей виїзд є другим запасним для внутрішнього закритого двору,

куди виходять задні двері житлових та нежитлових приміщень, зокрема 3-х державних установ: Ужгородської міської дитячої поліклініки, ректорату УжНУ та Закарпатського обласного управління статистики, а це близько пару сотень людей щодня.

В понеділок, 13 листопада 2017 р., там почалися інтенсивні самовільні будівельні роботи, вже “вибили” отвір у формі дверей в боковій стіні проїзду, з’єднавши його із підсобним приміщенням поруч та замінили вікна. Будівельники відмовились давати будь-які пояснення та дозвільні документи, в зв’язку з чим було викликано поліцію та направлено лист про проведення перевірки до міського відділу ДАБК. При приїзді поліції прораб Михайло Іванічко із фірми «Нобілекс» повідомив, що працюють вони тут по усній домовленості із орендарем даного приміщення – ФОП Ляхов Іваном Володимировичем, жодних документів на ремонтні роботи не мають «бо не треба», але є документи на оренду «тому зараз подзвонять і привезуть». Опісля чого привезли Договір оренди нежитлового приміщення, але не підприємець-орендар, а представник Департаменту міського господарства Ужгородської міськради, орендар же так і не з’явився.

Згідно даного договору Департамент міського господарства в особі в.о. директора Оксани Пайди 21 вересня 2016 р. передав вищезазначеному приватному підприємцю Івану Ляхов під буфет вбудовані нежитлові приміщення першого поверху по вул. Володимира Гошовського (Боженка), 2-4. Загальна площа оренди 64 кв.м., з яких: підсобне двокімнатне приміщення займає площу близько 24 кв.м., а запасний проїзд – 40 кв.м, хоча про цей проїзд жодної згадки в документах про оренду, напевно “випадково забули”. Вартість даного об’єкту згідно «незалежної оцінки» майже 200 тис. грн., а оренда на місяць становить трохи менше 1200 грн. І це для комерційного використання в центрі міста – між Закарпатською ОДА та транспортним мостом. Орієнтовна ринкова вартість 1 кв. метру під комерційну діяльність в даному районі коштує від 15 до 30 тис. грн., а відтак вартість подібного за площею приміщення складає близько 1 млн. грн, а місячна оренда відповідно – щонайменше 5000 грн.

Тому я впевнений, що хоч сьогодні знайдеться сотні бажаючих, які готові взяти офіційно через публічний аукціон в оренду як це, так і аналогічні приміщення в центрі, за мінімум подвійну та навіть потрійну вартість.

 

Однак постає інше і основне питання – яким чином міськрада змогла передати в оренду під генделик “нежитлові приміщення”, а фактично разом із невеликим приміщенням передали ЗАПАСНИЙ ВИЇЗД багатоповерхівки, який позначений на генеральному плані міста та згідно ДБН забезпечує належну безпеку здоров’я і життя сотні громадян у разі аварійної чи надзвичайної ситуацій. Окрім того, через цей прохід проходять магістральні газопроводи, які також не можуть бути забудовані чи “прихватизовані”.

Почали перевірку по документам з метою з’ясувати цієї очевидно корупційно-майнової афери міських чиновників. Виявляється: проїзд всупереч генплану міста навіть не відображений в технічному паспорті КП «АПБ», а план-схема орендованих «нежитлових  приміщень» взагалі «змальована» із сусідньої частини будівлі, яку схоже «випадково не побачила» при реєстрації державний реєстратор. Опісля реєстрації даного проїзду як комунальне “нерухоме майно” громади Ужгорода, воно поза публічним аукціоном (конкурсом) та без жодної інформації для громадян, що такий об’єкт існує для оренди, було передано приватному підприємцю, що не відповідає ні закону, ні здоровому глузду.

Спробували звернутись мешканці до міського голови Б.Андріїва з проханням скасувати даний очевидно незаконний договір про оренду, оскільки не надавали жодної згоди на відчуження свого запасного проїзду, оскільки його забудова ставить під загрозу безпеку і життя всіх мешканців та гостей навколишніх державних закладів. Однак той відписав, що не вбачає підстав для його дострокового розірвання та порадив звернутися в суд у разі незгоди.

Як виявилось, згідно публічних реєстрів, даний підприємець-орендар І.Ляхов  займається в основному електротоварами та наближений до міського голови Богдана Андріїва, оскільки разом із його братом, депутатом облради Андрієм Андріїв, є співзасновником ГО “КПП “ЄВРОТЕК” (код ЄДРПОУ: 25449818). Тому висновки думаю кожен зробить сам.

Відтак маємо практично чергову корупційну схему “дерибану” комунального майна: підроблення технічного паспорту спеціалістами міського комунального підприємства «Архітектурно-Планувальне Бюро», внесення неправдивих відомостей державним реєстратором Ужгородського районного БТІ та зловживання службовим становищем посадовими особами міської ради, які подали документи на реєстрацію даного проїзду як нерухомого майна, всупереч закону та в корупційних інтересах третіх осіб. Тому в той же день, 13 листопада, в Ужгородському відділі поліції зареєстрована заява про злочин за ознаками ст.366, ч.2 ст.358, ч.1 ст. 364 Кримінального кодексу України та сподіваємось на належне досудове розслідування із притягненням до відповідальності всіх учасників даного злочинного угрупування.

Принагідно до міського голови Ужгорода Богдана Андріїва хотів би поставити три публічні питання:

1)      яким чином запасний аварійний ПРОЇЗД (!!) багатоповерхівки можна передати в оренду і тим паче під буфет? Чи вам відомо, що проїзд, прохід є таким самим невідчужуваним спільним майном загального користування, як і вхід до будинку, його покрівля, підвали, прохід між поверхами?

2)      починаючи з вересня 2016 року в нас можна надавати комунальне нерухоме майно в оренду поза публічним конкурсом та жодної інформації на сайті міськради?

3)    на офіційному сайті міськради є десь публічна інформація про подібні «нежитлові приміщення» комунальної власності громади Ужгорода, які можуть наші громадяни взяти в оренду по аналогічній ціні і без публічного аукціону (конкурсу)?

Громадський правозахисник Віталій Грегор

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *