Ужгородські вигнанці з цивілізації (фото)

Вигнанці 13Як не дивно, але протягом багатьох років ними є жителі вулиці 8 Березня в Ужгороді. Міська влада щодо них дієвих заходів допомоги не вживає. А тепер їй ще й «допоміг» у поглибленні безладу новий «ОТР-банк», який наростив дорогу під ухилом, а свою зливову каналізацію випустив просто на дорогу, щоб заливала городи й подвір’я. Чи потрібні такі «кредити» у вигляді каламутних вод нашим ужгородцям?

Ось що поясняють останні в своєму колективному листі в редакцію (подібних написано немало і в чисельні інстанції):

«Понад 60 років на старій вулиці 8 Березня (від рогу вул. Минайської і до електропідстанції), де проживають мешканці у приватному секторі, — а це всього-на-всього 12 будинків, —  ВЗАГАЛІ відсутня каналізація! Люди мучаться з септиками, не можуть нормально прийняти душ чи ванну, користуватися пральними машинами, бо нема куди відводити воду. Понад 10 років на вулиці замулена і не працює так звана «ливньовка». У радянські часи нашу вулицю, асфальтуючи, кілька разів піднімали за рівнем, і тому вона зараз вища за двори на добрих 40-50 см. І звичайно ж, під час дощів уся вода з проїжджої частини стікає у двори та підвали мешканців. А куди її відкачувати звідти?!

Минулого року, восени, будівельники «ОТР-банку», не зважаючи на протести жителів, засипали всю вулицю будівельним сміттям і старим, знятим десь, асфальтовим покриттям. Таким чином повністю засипали і похоронили усі решітки дощового водовідведення, серед яких навіть дві таких, що ще ледь-ледь вбирали воду. Тому зараз у дощові дні і два-три тижні після них, наша вулиця — це стояче озеро завдовжки 200 м і завглибшки до 30 см. Вулицею, яка затоплена і не освітлена жодним ліхтарем, можна лише проїхати. Тротуаром зліва (від банку і у напрямку до бібліотеки) пройти сухому практично неможливо, бо водії з ніг до голови обливають перехожих брудом з вуличної калюжі. А цією вулицею рухаються діти в ЗОШ №12 і 15, угорську гімназію, дитсадок «Пролісок», жіночки та майбутні мами — в жіночу консультацію.

Переконливо просимо вас вплинути і на власників фірми «Будматеріали», які викупили, як приватний будинок, дворове господарство  по вулиці 8 Березня,4 і без усякої згоди з мешканцями вулиці перетворили і пристосували в ЖИТЛОВОМУ, а не ПРОМИСЛОВОМУ районі міста його у великі складські приміщення з власним автопарком вантажівок і автонавантажувачів. Фірма працює без вихідних. Каміони, фури з причепами заповнюють пів-вулиці, бо розвантажуються прямо з проїжджої частини по 40-60 хвилин, отруюючи повітря і заважаючи жителям заїжджати у власні двори. За 10 років ця фірма внесла свою частку у знищення дороги, але жодного разу не відремонтувала хоча б прилеглу до своєї території частину дороги.»

(Всього 16 підписів).

Нещодавно директор департаменту міського господарства нашої мерії О.Касперов листовно повідомив нашим вигнанцям із цивілізації, котрих буквально душать з усіх боків і пихатий банк, і фірма будматеріалів, і нерозпорядливість міських владних інституцій, — наступне у відповідному офіційному листі:

«На колективне звернення мешканців вул. 8 Березня по питанню капітального ремонту вуличного освітлення, зливової каналізації та дорожнього покриття по ділянці від вул. Минайської до вул. Грушевського повідомляємо, що, згідно програми економічного та соціального розвитку міста,  дані роботи включені в план робіт на 2013 рік.»

Дай, Боже! Доброчесні справи відомства Погорєлова мають торкнутися життєдайними променями Добра і Панської Ласки нарешті й призабутого простого народу. Хоча, на жаль, у відповіді пана Касперова опущене питання фекальної каналізації, що в першу чергу болить нашим городянам.

При будівництві банку його будівельники пошкодили телефонний кабель, досі не відремонтували… Та що там говорити. Редакція «Трибуни» наголошує для тих, хто не розуміє або вдає нерозуміння, що жителі старої вулиці 8 Березня переконливо просять вжити заходів для створення їм цивілізованих умов, а саме:

—провести по вул. 8 Березня (приватний сектор) каналізацію;

—розкопати, прочистити і відновити відведення води;

—відновити вуличне освітлення;

—зобов’язати працівників будівельної фірми «Будматеріали» не працювати у вихідні дні; зробити належний заїзд на своє подвір’я, а не розвантажуватись посеред проїжджої частини; відремонтувати хоча б половину вулиці, знищеної їхньою технікою;

—встановити сміттєві баки.

Не бозна-які, погодьтеся, вимоги. Чому їх повинні вирішувати інопланетяни з Альфа-Центавра, ООН, а не місцева влада, яка і має це робити, а не жувати густий «Орбіт» із свого носа?

Василь ЗУБАЧ.

На знімках: такий вигляд на вулиці 8 Березня в час злив небесних і перманентної бездіяльності місцевої влади.

Вигнанці 5 Вигнанці 3 Вигнанці 2 Вигнанці 11 Вигнанці 19 Вигнанці 13 Вигнанці 10 Вигнанці 1 Вигнанці 7


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.