Ужгородські кнопкодави працюють на відмінно (відео)

 

Останній день весни видався гарячим у сесійній залі Ужгородської міської ради. Нечисленний, та все ж пікет під вікнами мерії активістів «Свободи», мітинг людей, котрі стверджують – від них забирають зелені зони прямо під вікнами їх будинків – це нині вранці було на головній площі обласного центру.

 

Всередині міськради ще цікавіше – міліціонери та представники так званої муніципальної поліції пропускали до сесійної зали журналістів лише за наявності посвідчень, та не пропускали інших, окрім депутатів та працівників мерії.

 

Втім в підсумку все ж всі охочі таки опинилися у залі, для людей навіть відкрили балкон на другому поверсі, а міський голова доручив занести туди стільці.

 

Засідання почалося одразу ж скандального питання – за пропозицією Віктора Погорелова депутати мали проголосувати, аби виділити 115 тисяч гривень на «висвітлення діяльності міської ради» у ЗМІ, перш за все на місцевих телеканалах. На це представники опозиції відповіли, що доцільніше ці гроші спрямувати на медицину. Крім того, у міськради є муніципальна газета «Ужгород». Після тривалої дискусії для прийняття рішення не вистачило всього одного голосу. Питання не пройшло, втім Віктор Погорелов пообіцяв до нього ще повернутися іншого разу.

 

Наступне питання – ще скандальніше. За пропозицією більшості на голосування поставили питання продажу фундаменту за адресою Грушевського, 35а. Опозиціонери твердили, що це – місце на зеленій зоні, де може постати чергове будівництво. Депутати від більшості твердили – рішення обговорено на комісіях, все законно. Після палких дискусій і навіть переходу на особистості один на одного обранці об’єкт на Грушевського 35а таки вирішили виставити на аукціон.

 

Так само емоційно пройшло і питання «Про ліквідацію Ужгородського міського перинатального центру та створення міського пологового будинку». Депутат Буланов заявив, що це – привід звільнити неугодних лікарів. Депутат Беляков опонував – це реорганізація, яка проводиться по всіх медзакладах України, нікого звільнено не буде, а на Закарпатті мають почати будувати обласний перинатальний центр. В підсумку рішення більшістю голосів прийнято.

 

Найскандальнішими питаннями сесії виявилися, традиційно, земельні. Опозиціонери Віктор Щадей, Василь Гнатків, Рорстислав Буланов наголосили, що голосуючи за рішення №908 «Про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок», депутати дозволять споруджувати будівлі або ж МАФи, зокрема, на проспекті Свободи між будинками 29 і 31, на Белінського, 13, на Грушевського, 35а. В залі були присутні жителі Ужгорода, котрі живуть за згаданими адресами. Однак надати їм слово обранці більшістю голосів відмовилися. Натомість таки проголосували – виділити земельні ділянки. «Пройшло» у цьому рішенні й питання гольфного поля, котре запланували зробити на березі Ужа неподалік «Падіюну».

 

Після закінчення сесії Віктор Погорелов сказав журналістам, що у рішенні №908 нічого протизаконного немає, при виділені ділянок дотримані усі державні норми і вимоги закону.

 

По закінченні міський голова не закрив друге пленарне засідання 17 сесії – його продовжать, аби розподілити бюджетні гроші, які надійдуть в місто з області.

 

Руслан Ткач

http://

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *