Хто дерибанитиме Мукачівський замок (документ)

паланокВ лютому 2013 року Верховна Рада заборонила приватизацію мукачівського замку “Паланок”. Але мукачівські депутати не ликом шиті і знову повернулися до цього питання.

Сьогодні на розгляд депутатам Мукачівської міської ради було винесено проект рішення: “Про включення в перелік об’єктів з надання в довгострокову оренду частини приміщень середнього двору Мукачівського замку “Паланок”. Сам проект викладений у наступній редакції:

РІШЕННЯ

31 травня 2013 р.

Про включення в перелік об’єктів

з надання в довгострокову оренду

приміщень середнього та нижнього дворів

Мукачівського замку „Паланок”.

Керуючись Ст. 142-143 Конституції України, Ст. 5, 6, п. 5 Ст. 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України “Про оренду державного та комунального манна”, Ст. З, 18 Закону України „Про охорону культурної спадщини”, Цивільним Кодексом України.

враховуючи Положення «Про оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Мукачево» (нова редакція), затвердженого рішенням 1 1-ї сесії Мукачівської міської ради 6-го скликання від 30.06.2011 р. № 246,

з метою господарського використання майна та залучення інвестицій по реанімації та збереженню пам’ятки культури національного значення Мукачівського замку „Паланок”, що перебуває у власності територіальної громади м. Мукачево,

враховуючи рекомендації постійної депутатської комісії з питань приватизації, роздержавлення та земельних відносин (протокол від 28.05.2013 р. № 34),

міська рада вирішила:

1. Включити в перелік об’єктів з надання в довгострокову оренду на конкурсній”) основі окреме індивідуально визначене нерухоме майно об’єкту комунальної власності територіальної громади м. Мукачево – приміщення середнього та нижнього дворів Мукачівського замку „Паланок”, пам’ятки архітектури національного значення (балансоутримувач – відділ культури міськвиконкому), які не використовуються Мукачівським історичним музеєм, з метою пристосування під готельно-ресторанний комплекс з відповідною інфраструктурою для організації прийому та обслуговування туристів, екскурсійної діяльності та запобігання руйнуванню або заподіянню шкоди, забезпечення захисту, збереження, утримання, відповідного використання, консервації, реставрації, ремонту, реабілітації та музеєфікації шляхом проведення відповідних робіт без зміни властивостей, які є предметом охорони об’єкта культурної спадщини, шляхом залучення стратегічних інвесторів, здатних створити потужні фінансово-господарські структури туристично-готельного напряму з відповідною інфраструктурою, які фінансуватимуть витрати.

2. Комунальному підприємству “Мукачівське міське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки” виготовити відповідні документи (інвентарну справу та інш.) для можливості проведення підготовчих робіт по наданню в оренду приміщень середнього та нижнього дворів замку “Паланок”.

3. Управлінню комунальної власності оголосити конкурс по відбору ліцензованих суб’єктів підприємницької діяльності для розробки незалежної оцінки об’єкта оренди для надання в довгострокову оренду інвесторам на конкурсній основі.

4. Відділу, культури повідомити орендарів окремих приміщень середнього та нижнього дворів Мукачівського замку “Паланок” про включення в перелік об’єктів з надання в довгострокову оренду на конкурсній основі окремого індивідуально визначеного нерухомого майна об’єкту комунальної власності територіальної громади м. Мукачево.

5. Затвердити склад комісії по розробці істотних умов конкурсу з надання в оренду приміщень середнього та нижнього дворів Мукачівського замку „Паланок”, пам’ятки архітектури національного значення (охоронний № 168-Н) з врахуванням вимог чинного законодавства та сфери охорони культурної спадщини, в складі, згідно додатку.

6. Контроль за виконанням даного рішення доручити постійній депутатській комісії з питань приватизації, роздержавлення та земельних відносин та першому заступнику міського голови Нусер Е.

Міський голова                                                                                                                                                 З. Ленд’єл

Традиційно до складу комісії потрапили практично всі міські урядники наближені до провладної у місті політичної сили.

Склад комісії по розробці істотних умов конкурсу з надання в оренду приміщень середнього та нижнього дворів Мукачівського замку “Паланок” виглядає так:

Голова комісії: Нусер Е.Е. – перший заступник міського голови.

Заступник голови комісії: Лабош М.М. – заступник міського голови.

Секретар комісії: Козар В.В. – начальник управління комунальної власності.

Члени комісії:

Андялоші О.І. – заслужений архітектор України (за згодою);

Белеканич М.І. – директор Мукачівського історичного музею;

Гайдош О.В. – депутат міської ради;

Данашовськпй Е.І. – начальник відділу капітального будівництва;

Дерев’яник М.Ф. – начальник відділу торгівлі;

Євстратьєв Р.Р. – депутат міської ради;

Зейкан В.А. – в.о. начальника управління міського господарства;

Ковач Л.Я. – начальник відділу культури;

Кушнір І.І. – депутат міської ради;

Кушнір Н.А. – начальник фінансового управління;

Мічко З.Ф. – народний художник України (за згодою);

Немеш П.С. – начальник юридичного відділу;

Півцьо В.Й. – начальник відділу архітектури та містобудування.

Схожий намір перетворити культурно-історичний об’єкт на готель у березні далекого 2009 року мала компанія “Високий Замок”, яка належала дружині тодішнього голови Секретаріату Президента Оксані Балозі. Тоді після заяв депутата від групи “Народна самооборона” Геннадія Москаля про те, що рішення про передачу в оренду замку є незаконним, дружина екс-керівника СП (одна із засновниць фірми) Оксана Балога публічно відмовилася від проекту.

Варто зазначити, що проект даного рішення підтримало тридцять обранців,  які були присутні на засідання і тільки один депутат не проголосував за відповідне рішення.

Нагадаємо, що в лютому 2013 року Верховна Рада заборонила приватизацію мукачівського замку “Паланок”.

 

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *