Ужгородська молодь відповідала на інтимні запитання

 

11 червня у межах проекту «Заплануй сім’ю на здоров’я!» на території ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (вул. Університетська 14) проходив інформаційно-просвітницький квест для молоді «Плануєш сім’ю – плануєш здоров’я!» .

квест

 

«Це один із заходів, який проходить у рамках проекту «Заплануй сім’ю на здоров’я», який розпочався у квітні цього року. – розповідає Маріанна Колодій, директорка Закарпатського обласного центру ґендерної освіти при УжНУ. – Ініціаторами проведення є Ужгородський прес-клуб, громадська організація «Магасоціум» та Центр ґендерної освіти при УжНУ. Ми обрали проведення заходу у форматі квесту, тому що звертаємо увагу молоді на актуальні та важливі питання збереження репродуктивного здоров’я та майбутнього планування сім’ї. Це – не лекції, круглий стіл чи якісь такі буденні звичні для них речі. Це те, що з одного боку сприяє покращенню загального стану здоров’я, бо тут є елементи спорту, спортивного орієнтування, спортивного квесту, а з іншого боку – ми у доволі легкій та ненав’язливій формі інформуємо молодь про важливі питання, які пов’язані з репродуктивним здоров’ям та плануванням сім’ї».

 

 

Завданням команд було якнайшвидше пройти карту маршруту квесту (понад 8 км, хоча зазвичай маршрут складає 17 км), відповідаючи на спеціальні запитання. Шанс на перемогу мали ті, хто найбільше обізнані у питаннях планування сім’ї. За словами організаторів підбиралися питання, стосувалися особистої та статевої гігієни, планування свого статевого життя чи сексуального життя, тобто таких звичайних важливих повсякденних речей у житті молодої та й будь-якої людини.

 

 

Найскладнішими запитаннями стали ті, які на думку організаторів були найлегшими, питання, наприклад: контрацептив, який одночасно захищає і від інфекцій, які передаються статевим шляхом, і від незаплановаї вагітності? Відповідь проста – презерватив. Але майже ніхто цього не знав! Несподівано важким виявилося і запитання про те, що на 100% захищає від небажаної вагітності чи інфекцій,я кі передаються статевим шляхом. Були також питання про будову репродуктивної системи і жіночої, і чоловічої. Тобто мало того, молодь не знає будову своєї репродуктивної системи, вони не можуть назвати складові частини і складові системи. Тому і не можуть сказати, що їх болить.

 

 

«У такій доступній формі (квест) ми намагаємося поінформувати молодь, – каже Маріанна Колодій. – Ті, які не знають, шукають підказки по маршруту, з яких здобувають інформацію. Але не через лектора, не за допомогою якоїсь усної просвітницької роботи, а завдяки такій активній праці і відпочинку».

 

 

За словами організаторів, на початку роботи по проетку були соціологічні дані, що на Закарпатті досить низька інформованість населення з питань збереження репродуктивого здоров’я та планування сім’ї. У цьому переконалися і під час акції: майже всі команди не пройшли маршрут таким чином, щоб не скористатися жодною підказкою. Це свідчить про те, що досить низький рівень освіченості населення, особливо молоді запитаннями репродуктивного здоров’я.

 

 

Цікава була думка самих студентів – учасників квесту: що багато питань, які ставилися їм, вони наче знали, але точної відповіді на них не мали, лише здогадувалися. А це питання їх здоров’я, тобто майбутнього їх та їх дітей.

 

 

Квест показав, по-перше, багато проблемних питань, з яких треба працювати з молоддю Потужну просвітницьку роботу такими засобами та методами проводити можна, – кажуть організатори.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *