Ужгородська молодь протестувала проти обмеження мирних зібрань (відео)

протестВчора в Ужгороді відбулась акція протесту проти прийняття законопроекту, що його активісти іменують під номером 2450 – про свободу мирних зібрань.

Подібні акції  пройшли у 10 містах України, зокрема, Києві, Харкові, Івано-Франківську, Луганську тощо.

Ужгородська акція протесту, що мала форму флеш-мобу, покликана була продемонструвати перехожим небезпеки, що несе із собою законопроект про свободу мирних зібрань.

Під час акції активісти наголошували: право на вільні мирні зібрання визначено основним правовим документом – Конституцією України. Однак нинішній законопроект, усупереч Конституції, передбачає зобов’язання ініціаторів й учасників мирних зібрань за 2 дні повідомляти владу про бажання зібрання. Цей же документ, серед іншого, пропонує за вільні зібрання, неузгоджені з владою, хай і мирні, чималі штрафи та покарання для «порушників»: чи то штрафні санкції в розмірі від 8,5 до 17 тисяч гривень, чи то навіть тюремне ув’язнення до 3-х років.

З дня на день законопроект може бути винесений на розгляд парламенту у першому читанні. Тож нині по всіх містах країни проходять акції протесту проти прийняття відповідного законопроекту, який обмежить свободу громадян і нівелює закладені Конституцією України гарантії.

В Ужгороді активісти з ФРІ, Карпатської Січі та AIESEC  збирали й підписи під зверненням до голови комітету Верховної ради з питань прав людини з вимогою не допустити законопроект про свободу мирних зібрань до розгляду парламентом. Завтра відповідне звернення має попрямувати у Київ.

http://

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *