Угорський “Йоббік” прибирає Закарпаття до рук

«Рух за кращу Угорщину»(«Йоббік») проводить політичний форум на Закарпатті. Саме сьогодні у Берегові лідери руху – Габор Вона – голова Руху, Бейла Ковач – депутат Європарламенту, Іштван Савоі – голова кабінету національної політики «Йоббік» зустрічаються із прихильниками в середовищі угорців Закарпаття.

 йоббік

 

  «Йоббік» – ультраправа партія Угорщини, яка характеризується нетерпимістю до інших національних меншин. Критики та оглядачі оцінюють політичну силу як ксенофобську, антисемітську та гомофобську. Відомі випадки, коли активісти партії відкрито заявляли про потребу контролю за представниками ромської національності та євреїв. Публічне спалення ізраїльського прапора, вимога складення списків усіх євреїв, що проживають у країні, діяльність підконтрольної організації «Угорська гвардія», членів якої звинувачували у побиттях представників нацменшин, аргументувалися як захист національної безпеки.

Ціллю партії є відродження великої Угорщини, до якої свого часу входила і територія Закарпатської області. Тож, цим можна пояснити значну зацікавленість лідерів партії до Карпатського регіону, які вже неодноразово навідувалися до Закарпаття.

Ще одним важливим фактором є вибори до угорського парламенту, що відбудуться навесні 2014 року. На виборах 2010 року ця радикальна партія набрала 16,67% голосів і стала третьою найбільшою фракцією в угорському парламенті. Вочевидь, перед черговими виборами лідери «Йоббіка» намагаються активізувати діяльність у прикордонних територіях. Та чим може закінчитися діяльність активістів цієї радикальної партії на території багатонаціонального Закарпаття – питання більш, ніж актуальне і неоднозначне.

“Час Закарпаття”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.