Угорський фільм про шлях сміття від Закарпаття до Чорного моря з’явився в українській озвучці (відео)

Угорський фільм про шлях сміття від Закарпаття до Чорного моря з’явився в українській озвучці (відео)

Автор фільму “В ім’я Тиси – Шлях сміття від Закарпаття до Чорного моря”, угорський журналіст Дмитро Ляшук описав мотиви створення цього вражаючого проекту.

Засміченість наших річок та потреба у якомога швидшому вирішенні цієї проблеми на сьогодні стає дедалі терміновішим завданням. Забруднення Тиси пластиковими відходами нищить живу природу річки та спаклюжує її береги.

Закарпатські екоактивісти Віктор Бучинський та Бейла Франц заради того, аби трохи зменшити проблему зі сміттям, відкрили невеличкий, але ефективний двір, де вони сортують відходи. Режисер фільму особисто був свідком їх нелегких буднів.

Спершу глядач може побувати на Закарпатті, потім перенестися до Дельти Дунаю та аж до Чорного Моря. Під час цього зможе познайомитися з мотивацією та метою головних героїв та дізнатися, з якими труднощами їм доводиться мати справу. Завдяки історіям предсталеним у стрічці пролється світло і на причину сміттєвої проблеми на Закарпатті.

Одна з основних цілей фільму є показати позитивні ініціативи та дії, які українські та угорські активісти роблять задля вирішення проблеми. У фільмі можна прослідкувати шлях сміття від джерела аж до Чорного моря, і по дорозі глядач може побачити власними очима, що ця проблема стосується на лише однієї країни, а навпаки – кожної країни Карпатського басейну. Кожен з нас бере участь у засміченні довкілля, але так само всюди є намагання вирішити цю проблему. Для того, аби відбулися справжні зміни, кожен має докласти зусиль та втілити ці зміни, адже кожен з нас може зробити щось заради вирішення цього питання.

Проте є ситуації, коли прості люди та організації безсилі. Такою є наприклад ситуація зі сміттєзвалищем безпосередньо на березі Тиси, у Рахові. Саме тому режисер звернувся до президента України Володимира Зеленського. Сам фільм є посланням до президента «в ім’я Тиси».

Головна мета фільму, аби ми зрозуміли проблему і те, що яка велика наша відповідальність за природу, річки та моря. У той же час фільм намагається показати можливості, якими ми люди можемо досягти зміни у цій ситуації. Все це відбувається на актуальній та близькій землі, на Закарпатті. Фільм не шукає винних та не звинувачує, а навпаки – висловлює сподівання та надихає. А завдяки своїми історіями та підходом – є людяним та реалістичним.

Режисером, сценаристом, оператором та монтажером є Дмитро Ляшук. Незалежний фільм: Режисер реалізував створення фільму з власних коштів. Нема спонсорів, реклами та донорів. Таким чином він хотів зберегти незалежність фільму.

 РЕЖИСЕРСЬКА МЕТА ФІЛЬМУ:

1. Збереження Тиси – через послання мого філму.

2. Представити особисті історії: Представити думки, дії, боротьбу та почуття двох головних та всіх інших героїв з людської сторони, і таким чином наблизити історію до сердця глядача, адже особисті історії завжди мають більший вплив.

3. Руйнування стереотипів: донести до угорського населення те, що саме є джерелом проблеми і таким чином зруйнувати стереотип пов’язаний з Закарпаттям.

4. Локальна відповідальність: донести до закарпатців, як впливає ця проблема на Тису та на інші країни, і що вони можуть зробити задля її вирішення.

5. Спільні проблеми – спільні рішення: Це проблема не лише України або Угорщини а всього Карпатського басейну. Сміття не зупиняється на кордонах, а пливе далі разом з нашим. З позитивним підходом до складної проблеми я хочу досягти, щоб партнери по переговорам наблизилися до цієї теми, а не віддалялися від неї.

6. Послання президенту: Цю проблему ми не можемо вирішити без серйозної підтримки держави, без втручення та авжеж її бажання. Роботу волонтерів, населення та громадських організацій держава здатна підняти та дати їм серйозний поштовх. Очищення річки завжди потрібно починати від її джерела. Джерело Тиси знаходиться в Україні. Саме тому я звертаюся до президента України, підкреслюючи таким чином вагомість даної справи.

7. Виховання: навіть одна людина здатна зробити щось заради вирішення проблеми, а багато маленьких кроків будуть значним просуванням вперед. Але що ж вона має зробити? (виховна мета для кожного глядача)

8. Посилення любові до природи: Посилити любов закарпатців (та звісно кожного глядача) до Тиси та до природи, адже моє переконання полягає в тому, що таким чином вони будуть свідоміше діяти задля збереження довкілля.

9. Географія: Багато людей знають зі свого оточення лише стільки, скільки знаходиться у їх безпосередній близості. Своїм фільмом я хочу досягти, аби глядачі бідьше дізналися про Тису та про водні ресурси Карпатського басейну. 10. Завод ЛЕГО: Допомогти учням Ясінянської школи потрапити на завод ЛЕГО у Ньіредьгазі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *