У Вербну неділю, Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь очолив Божественну літургію в кафедральному храмі м. Ужгород

25 квітня 2021 р., у Вербну неділю – неділю Входу Господнього у Єрусалим, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород, відбулася святкова Божественна літургія.
Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, референта єпархіального управління, першого проректора Ужгородської української богословської академії та протодиякона Івана Жабляка.
У молитві до Отця нашого Небесного духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національно і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя українських воїнів-захисників і полонених, за відвернення згубних хвороб та вірусів, за утвердження та розвиток Помісної Автокефальної Православної Церкви України, а також за здоров’я та щасливе життя наших рідних.
Під час богослужіння, за церковною традицією, владика Віктор освятив гілля верби.
Після завершення богослужіння, Преосвященніший владика Віктор Бедь, звернувся до всіх присутніх зі святковою архіпастирською промовою, в якій наголосив на святості та духовному значенні свята Входу Господнього у Єрусалим, а також зупинився на святості та героїзмі подвигу українських воїнів-захисників.
Також, владика Віктор привітав Івана Хланту, доктора богословських наук, доктора мистецтвознавства, професора, старшого дяка кафедрального храму із Славним ювілеєм – 80-річчям від дня народження, яке він відсвяткував 20 квітня ц. р. Та протодиякона Івана Жабляка – із Днем народження, яке він відсвяткував 20 квітня ц. р.
За заслуги перед Православною Церквою України, побожним українським народом та з нагоди Славного ювілею – 80-річчя від дня народження, Преосвященніший єпископ Віктор Бедь вручив ювіляру Івану Хланті особисту відзнаку-хрест та Благословенну грамоту Блаженнішого Епіфанія Думенко, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Православної Церкви України.
Богослужіння супроводжувалося співом кафедрального архієрейського церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.
Богослужіння проводилося з дотриманням карантинних обмежень та за зменшеної кількості прихожан.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *