У Тячеві відкрили монумент героям Небесної сотні (ФОТО)

1 грудня 2014 року до річниці першого розгону протестуючих на столичному майдані Незалежности в центрі Тячева за активної допомоги свободівців встановили пам’ятник полеглим героям Небесної сотні. На захід зібралось близько чотирьохсот людей.

Церемонію розпочали з виконання славня України та хвилини мовчання за загиблими воїнами Небесної сотні та бійцями, що загинули на Донбасі. Після виступів учасників Революції гідности та меценатів з пам’ятника було знято біле простирадло. Священики місцевої греко-католицької єпархії, отці церкви Київського патріярхату та реформаторські пастори освятили монумент. Меморіял створили за кошти небайдужих меценатів району та місцевого б’юджету, його проєктування, спорудження та встановлення відбувалось за активної участи свободівців Івана Фіцая та Володимира Гапуна.

“На превеликий жаль, не всі побачать Україну, яку омріювали в своїх душах і серцях… Загинула Небесна сотня та вмирають тисячі військових в боротьбі з московським агресором. Ми низько вклоняємось тим патріотам, які розпочали і продовжують боротьбу за нашу незалежність. Наші тячівці й надалі служать на території військових дій. Це, зокрема, голова обласної “Свободи” Олег Куцин та свободівці Василь Минзат, Михайло Кубарич, Микола Онуфрій і багато инших. Чимало роботи ще попереду, але вона обов’язково буде зроблена, і ми всі разом будемо жити в тій державі, яку поважатиме весь світ”, – зазначив на відкритті керівник Тячівської районної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Володимир Гапун.

У березні 2014 року ідея спорудження пам’ятника підтримали у відділі культури Тячівської райдержадміністрації, який оголосив конкурс на кращий ескіз обеліска Небесної сотні. На розгляд комісії було представлено понад тридцять проєктів, виконаних викладачами та учнями дитячих шкіл мистецтв Світлани Дьордяй та Юрія Вейгеша, ними скомпоновано елементи ескізів у макеті пам’ятника, а скульптором пам’ятної споруди став Андрій Оврах. Робота над постаментом ще не завершена, проте активісти запевняють, що до весни він буде остаточно готовий.

небесна2 небесна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *