Тисячолітні дуби Закарпаття (відео)

Тисячолітні дуби Закарпаття (відео)

дубВони прославились не лише на все Закарпаття. Три дуби-велетні, які ростутть в селі Стужиця, Великоберезнянського району, кілька років  тому стали відомі на всю Україну. Деревами–старожилами закарпатці неабияк пишаються, кажуть, вони дають їм особливу енергію. А от  туристи під дубом загадують бажання. Переконані,   вони неодмінно здійсняться.

Старіших за них на Закарпатті не знайти. Жителі Стужиці найвідоміші на Закарпатті дуби називають справжніми старожилами.  Та ще кілька років тому селяни навіть не здогадувались, скільки років їм насправді. Ще донедавна люди вважали,  цим деревам не більше п’яти століть. Віком  поступаються ці дерева  лише фісташкову та оливковому, які ростуть у Нікітському ботанічному саду в Криму.

Першим зустрічає гостей, яких тут вистачає щодня,  дідо-дуб. Інформація про унікальні дерева –  на стенді, поруч з дубом  – оглядовий майданчик. Таким тисячолітнім сусідам селяни раді, кажуть, вони заряджають їх енергією. Оскільки дерева ростуть біля церкви, вважають їх священними. Про появу  в букових лісах дубів є кілька легенд. За однією з них, насіння в ці краї занесли дикі кабани. Різниця у віці між дідо-дубом та дубом-чемпіоном приблизно 30-40 років, та найстарішим все ж вважають останній, щоправда, люди ще у минулому столітті над деревом познущались –  зробили в ньому величезне дупло. На своєму віку дерева натерпілись немало, Одного разу в дідо -дуба вдарила блискавка, та, на щастя,  все обійшлося. Нині про унікальні дерева піклуються як слід та охороняють від вандалів. Для того, аби  жили  велетні якнайдовше.

http://


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.