Цигани б’ють і грабують ужгородців. Чи допоможуть правоохоронці?

 міна цигани3Нещодавно головне місто Закарпаття Ужгород увійшло у ТОП-10 найкращих міст для туризму і відпочинку в Україні. Колорит нашому місту додає також його багатонаціональність, тут проживають українці, росіяни, угорці, словаки, цигани. Проте, останнім часом, в обласному центрі, спостерігається кримінальна активність з боку представників циганської народності. То землі міської громади захоплять, то щось поцуплять…

 

Ось нещодавно місцеві правоохоронці  затримали найстарішу «щипачку» України 79-річну Етеллу Карлівну Товт (у кримінальних колах – матінка Етуш). За її плечима понад 20 судимостей і ще більше років в’язниці. Останнього разу вона витягла гаманець 37-річної ужгородки з кишені дитячого візка. Швидше за все, злодійка відповідальності не понесе, в останні роки їй дають умовні терміни і відпускають – мовляв, занадто літня Етелла Карлівна для зони. Гуманно, нічого не скажеш.

 

Мабуть, відчуваючи таку безкарність, цигани перейшли від «кишенькових» крадіжок до розбоїв. У суботу, 14 вересня, стався брутальний напад у самісінькому центрі нашого міста – вулиці Корзо. Так, приблизно о 22.10 на ужгородця напало декілька циган.

 

Постраждалий є людиною не скандальною і спочатку спробував уникнути конфлікту ігноруючи провокації циган. Проте зробити це йому не вдалося. У провулку йому нанесли кілька ударів по голові, пограбували і спокійно покинули місце розбою.

 

Після нападу, побитий ужгородець, прийшовши до тями від удару в скроню, звернувся до правоохоронців з відповідною заявою про злочин. Міліціонери спочатку спробували відхреститися від справи, мовляв «сам загубив», і лише переглянувши дані з камери відеоспостереження почали певні рухи.

 

Зауважимо, що напад стався не десь на околиці, чи у районі з «поганою славою», а в історичному центрі міста, де постійно гуляють ужгородці й туристи.

 

Сподіваємося, що правоохоронцям вдасться розшукати бандитів, адже на Корзо встановлено чимало камер відеоспостереження.

 

Варто зазначити, що злочини циган досягли критичної точки навіть у заможній Європі. Так, навколо циганських поселень зводяться паркани, які відмежовують їх від решти міста. Нещодавно такий бар’єр постав у побратимі Ужгорода словацькому Кошіце. Наше місто наступне?..

 

Тож звертаємося до циганських старійшин нашого обласного центру або ж як їх часто називають – баронів втрутитися у ситуацію і навести лад у своїй громаді. Адже такі зухвалі і жорстокі злочини з боку окремих представників циганської спільноти, можуть призвести до серйозних конфліктів на національному підґрунті.

 

А поки терпіння ужгородців остаточно не увірвалося, просимо відповідні правоохоронні органи забезпечити правопорядок і безпеку громадян, які зі своїх податків їх утримують. До того за кошти законослухняних платників здійснюються виплати при народженні та догляду за дітьми. На Закарпатті великий відсоток від новонароджених становлять саме цигани. Не думаємо, що у відлупцьованих і пограбованих ужгородців вистачить гуманності та шляхетності й надалі утримувати циганські сім’ї соцвиплатами.

Олег Радванський

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *