Ціни на продукти в Закарпатті збільшились на 3,5 %

продуктиІндекс споживчих цін (інфляції) по області у травні 2014р. порівняно з квітнем склав 104,2%, по країні – 103,8%, за січень–травень п.р. по відношенню до грудня 2013р. відповідно – 110,3% та 110,5%.

На споживчому ринку області у травні 2014р. ціни на продукти харчування зросли на 3,5%. Найбільше подорожчали овочі на 20,0%. Поряд з тим, зафіксовано зростання цін на цукор, фрукти, рибу та продукти з риби, хліб і хлібопродукти, макаронні вироби та м’ясо і м’ясопродукти. Водночас, подешевшали яйця.

Крім того, підвищення цін зафіксовано на алкогольні напої та тютюнові вироби на 1,1%, зокрема, алкогольні напої – на 1,9%, тютюнові вироби – на 0,2%.

На 2,8% зросли ціни на одяг і взуття.

Послуги закладів охорони здоров’я у травні п.р. порівняно з квітнем подорожчали на 2,9% внаслідок зростання цін на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання на 3,3%.

Тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 18,4%, зокрема, природний газ подорожчав на 62,8%, утримання та ремонт житла – на 1,9%.

Індекс споживчих цін на транспорт за зазначений період склав 102,6%. Визначальним фактором формування зазначеного показника виступають ціни на нафтопродукти. Так, у травні п.р. порівняно з квітнем паливо та мастила подорожчали на 5,2%. Крім того, послуги залізничного пасажирського транспорту стали дорожчі на 0,3%.

Інформує начальник відділу статистики цін Головного управління статистики Е.Й.Йордан

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *