Ситуація з пожежами в Рахівському районі близька до надзвичайної

Відносно тепла погода, сильний вітер і велика кількість сухостою сприяють поширенню вогню. За два тижні працівники державної лісової охорони Великобичківського лісомисливгоспу загасили понад 100 пожеж. Вони змушені не охороняти ліс від браконьєрів та займатися лісовідновленням, яке наразі впевнено крокує по Закарпаттю, а чатувати на загоряння сухої трави, щоб пожежа не перекинулася в ліс.

За словами головного інженера Великобичківського лісомисливгоспу Михайла Дем’янчука, на плечі працівників лісової охорони наразі лягла головна відповідальність за лісові угіддя, адже від того, як швидко вони встигнуть виявити черговий осередок займання, залежить своєчасне прибуття пожежних команд, їх успіх в боротьбі з вогнем, а також масштаб завданої шкоди. Лісівники кажуть, що основною причиною є байдужість людей, які нехтують елементарними правилами безпеки і спалюють траву і сміття. Трапляється, що вогонь з відкритих ділянок доходить до лісу і будинків самих місцевих жителів.

Для боротьби з “червоним півнем” працівники державної лісової охорони оснащені всім необхідним. Допомагають гасити пожежі також і працівники ДСНС у Закарпатській області.

У відомстві Великобичківського ЛМГ знаходиться 9 сіл Рахівщини (Кобилецька Поляна, Луг, Косівська Поляна, Верхнє Водяне, Середнє Водяне, Біла Церква, Костилівка, Ділове та Росош), і більшість територій межує з сільськими та приватними господарствами й осяжність величезна і лісівники вкотре закликають не палити траву і берегти природу, яка є життям, а життям – цінність і його треба берегти, а не знищувати.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.