Світанок Дня Незалежності в Ужгороді зустріли «Молитвою за Україну»

Світанок Дня Незалежності в Ужгороді зустріли «Молитвою за Україну»

“Молитву за Україну” виконав Закарпатський народний хор на світанку в Ужгороді. Артисти виступили біля Горянської ротонди, розповіла художня керівниця колективу Наталія Петій-Потапчук.

За її словами, духовний гімн на світанку у Дня Незалежності України виконують сьомий рік поспіль. Місце для виступу щоразу обирають інше.

“Молитву за Україну” Закарпатський народний хор почав виконувати о шостій ранку. Після неї артисти прочитали “Отче наш” українською та мовами національних меншин Закарпаття. Перекладали її також жестовою мовою.

Переселенка із Криму Оксана П’яткова “Молитву за Україну” приходить послухати третій рік поспіль. Із собою приводить дітей. Жінка пишається, що такий захід проводять саме в Ужгороді: “Для мене це дуже знакова подія. Дякую тим, хто це робить для людей. Хочеться, щоб якнайбільше людей приходили сюди. Бо насправді це дуже важливо, бо коли люди об’єднуються, тоді це дійсно народ, нація.”

День Незалежності під спів Закарпатського народного хору зустріла також ужгородка Алла Дрік: “День Незалежності – це найголовніше свято. Ми всім бажаємо бути патріотами, любити свою Батьківщину, і щоб у нас нарешті був мир і спокій. Дуже гармонійно, що День Незалежності сьогодні вирішили відзначити тут”.

Щороку Закарпатський народний хор обирає інше місце для зустрічі світанку в День Незалежності, каже художня керівниця колективу Наталія Петій-Потапчук. Цього року вирішили виступити біля Горянської ротонди: “За легендою, тут якраз зароджувався Ужгород. Тут знаходиться найдавніша святиня нашого краю, одна з найдавніших святинь України – Горянська ротонда. У мене була давно мрія, щоб тут відбулася ця молитва. Це місце знаходиться не в центрі міста, а на околиці. У зв’язку з тим, що зараз карантин, ми хотіли щоб це було не в центрі міста, а трохи далі, і щоб ми доторкнулися до святої землі”.

Виконав Закарпатський народний хор біля молитви, пісні та вірші. Відбувся і молебень, який відслужили священники греко-католицької єпархії та православної церкви України. На світанку хор проспівав Державний Гімн України, інформує “Суспільне Закарпаття”.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *