Сьогодні на Закарпатті намагатимуться депортувати захисника уйгурів від комуністичного геноциду в КНР

Сьогодні на Закарпатті намагатимуться депортувати захисника уйгурів від комуністичного геноциду в КНР
Уйгурська правозахисниця Райхан Асат (Rayhan Asat), що є співробітницею Atlantic Council та президенткою Американської тюркської міжнародної асоціації правників, звернулась по допомогу до українських юристів, правозахисників та громадських діячів.
Український центр вільного Гонконгу негайно вийшов на зв’язок. Повідомляє Артур Харитонов
Річ у тім, що нещодавно представники українських органів затримали 24-річного активіста Йілісена Айеркена (Yilisen Aierken), що є казахом за походженням, однак при цьому громадянином КНР родом зі Східного Туркестану (округ Сіньцзян). Хлопець працював з уйгурами, і, наскільки відомо наразі, виступав на їхній захист від комуністичного геноциду.
Коли активіст зрозумів, що вдома на нього чекає смерть, він втік з-під комуністичної окупації через Україну – до Словаччини (8 серпня 2021 року). На жаль, словацькі прикордонники, протимавши Йілісена у ізоляторі протягом трьох днів, відправили його назад до України.
Хлопець написав заяву про отримання політичного притулку в Україні.
Однак, враховуючи корумповану практику уряду, шукачі захисту в українського суспільства з вищезазначеного регіону зазвичай цинічну депортуються дрібними функціонерами до таборів смерті.
Сьогодні, 13 серпня, запланований розгляд питання про його депортацію до КНР.
З загальновідомих причин, ми не можемо допустити цього. Україна ніколи не має бути державою-колаборанткою вбивчого комуністичного режиму.
Зараз активіст перебуває у слідчому ізоляторі у Чопі, що на вулиці Нова .
Райхан Асат знаходиться на постійному зв’язку з молодиком. До нас також звернулися колеги з Лондона з проханням поширити інформацію та допомогти людині.
Якщо Україна, яка відкликала підпис з канадського документа в Раді з прав людини ООН та де-факто підтримала злочини проти людства та знищення уйгурського народу, відправить людину на вірну смерть у Східний Туркестан, – це стане останнім цвяхом у імідж України як демократичної, європейської та правової держави.

/

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *