Сьогодні на Карпатському гірському кінофестивалі покажуть дві документальні кінострічки

Сьогодні на Карпатському гірському кінофестивалі покажуть дві документальні кінострічки

Сьогодні, 6 жовтня, у рамках конкурсної програми Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю відбудеться показ двох документальних фільмів – «Переходи» (Канада) та «Еверест – важкий шлях» (Словаччина). Вхід вільний.

Як повідомляють організатори, показ документального повнометражного фільму «Переходи» (Passages), режисерки Флоренс Пеллетьє, Керолайн Коте (Канада, 2020) розпочнеться о 20:00 у ляльковому театрі «Бавка» (Ужгород, пл. Театральна, 8).

Про фільм: Три жінки з Квебеку (Канада) вирушають у експедицію довжиною 160 кілометрів по річці Корок у Нунавіку. Подорожуючи разом долаючи негаразди, ця подорож незабаром стає для кожного учасника самовідкриттям та переосмислення своєї ідентичності, як нащадків корінного народу півночі Канади.

Показ документального фільму «Еверест – важкий шлях» режисера Павола Барабаса (Словаччина, 2020) розпочнеться о 21:30 також у ляльковому театрі.

Про фільм: Чи можна піднятися на найскладніший маршрут на горі Еверест в альпійському стилі? Кріс Бонінгтон, який керував експедицією, яка здійснила перше сходження на південно -західну сторону Евересту в 1975 році, назвав цей маршрут «Важкий шлях». Експедиція використовувала “важкі” засоби, високогірні табори, кисень, нерухомі канати, підтримку шерп … Найскладніший маршрут, на найвищій горі світу, успіх британців широко відзначався, і Кріс став сером Боннінгтоном.

Але на початку 1980 -х років у Гімалаях з’явився «альпійський стиль». Легке сходження, без високого табору, без нерухомої мотузки, без кисню, без носія … Почали підніматися на великі схили, але південно-західний маршрут вважалася недоступним абсолютом. “Неможливо”, – сказали фахівці. Занадто крутий, занадто високий, занадто складний… У 1988 році четверо словацьких альпіністів вирушили на вершину. Вони рушили в невідомість, не маючи можливості втекти, крім того, щоб піднятись на вершину. Вони напишуть одну з найбільш героїчних і трагічних сторінок сучасного гімалайського скелелазіння. Цей фільм розповідає історію їхнього забутого сходження на схил, на який, можливо, ніколи більше не піднімуться.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *