Ще за 7 місяців до війни путін висловив претензії на Українське Закарпаття

  Пише у своєму телеграм-каналі Павло Федака – https://t.me/P_Fedaka/211

❗️За 7 місяців до початку нападу росії на Україну я попереджав, що у агресивних планах путіна Закарпаття займає особливий статус (Опубліковано листа на основі якого Путін висловлює територіальні претензії на українське Закарпаття (документ)

❗️У своїй програмній статті «Про історичну єдність росіян та українців», яка стала підгрунтям для військової агресії,  президент російської федерації володимир путін чітко дав зрозуміти, що Українське Закарпаття є в сфері геополітичних інтересів РФ .

❗️Його тези були сформовані на основі просякнутого антиукраїнством та антиугорством листа духовенства Карпато-Русской Православной Церки датованого 18 листопада 1944 року. 

❗️Чотири представники Мукачівсько-Пряшівської православної єпархії, яка входила на той час до складу Сербської Православної церкви просили  Великого Вождя товариша Йосипа Сталіна, виражаючи волю всього русского православного народу, включити Закарпатську Україну (Карпатську Русь) в склад СРСР у формі: Карпаторусская Советская Республика.

❗️Путін, лист Сталіну купки священників видає за масове волевиявлення народу.

У статті путін сказав неправду, коли зазначив що делегація просилася до складу РРСФР (Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки).

❗️Підписанти б’ють себе в груди доказуючи свою русскость: “Наш народ русский, русин – Руси-сын. Наши матери не рождали нерусских сыновей. Наша русскость не вчерашняя,- наша русскость не моложе Карпат…”.

❗️Цікаво, що територіальні межі цього утворення мали простягатися до Попрада (теперішня Словаччина) та Дебрецена (Угорщина).

❗️Лист починався словами:

❗️ВЕЛИКОМУ ВОЖДЮ МАРШАЛУ СОВЕТСКОГО СОЮЗА

ТОВАРИЩУ ИОСИФУ ВИССАРИОНОВИЧУ СТАЛИНУ

в Москве

Мы, нижеподписавшиеся представители Православных Общин в

Карпатской Руси, выражая волю всего нашего русского православного

народа, просим включить Закарпатскую Украину (Карпатскую Русь) в

состав СССР в форме: Карпаторусская Советская Республика.

Желания и мечты наших предков были всегда те, чтобы наша область 

за Карпатами заселена русинами, т. е. Руси-сынами, возвратилась 

к своей матери Великой Руси.

❗️Закінчення листа:

“ВОЛЯ КАРПАТОРУССКОГО НАШЕГО НАРОДА: – ХОТИМ

РАЗ НАВСЕГДА СВЯЗАТЬ СВОЮ СУДЬБУ С СУДЬБОЮ НАШИХ

СОПЛЕМЕННИКОВ В СССРЬ, и то определит нам Карпаторусскую Советскую Республику от Ясиня до Попрада и от Ужока до Доброчина (Дебрецина).

 ❗️Апетит приходить під час їди, якби Україна диктатора вчасно не зупинила, то російські танки вже б стояли на території Європейського Союзу.

❗️Про що скромно промовчав путін?

❗️Маячню православного духовенства, яке не мало на той час ніякого авторитету в Закарпатті відхилили.

❗️26 листопада 1944 у Мукачеві відбувся Перший з’їзд народних комітетів Закарпатської України, який Маніфест про об’єднання Закарпаття з Радянською Україною і обрав найвищий орган влади — Народну раду Закарпатської України. Його учасниками були 663 делегати: 178 робітників, 258 селян, 172 представники інтелігенції, 55 торговців і ремісників. 

❗️Ясно, що на ньому чисельно переважали комуністи, але Закарпаття стало українським.

 

http://

http://

http://

http://

http://

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *