СБУ завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ (МП) в Ужгороді

 

У межах системної роботи Служби безпеки України з протидії підривній діяльності російських спецслужб у нашій державі, правоохоронці перевірили Кафедральний Хресто-Воздвиженський собор та Свято-Покровську церкву.

На територіях обох храмів знайдено велику кількість пропагандистської літератури російських авторів, зокрема, прокремлівські книжки, в яких заперечується право України на незалежність.

Виявлені співробітниками СБУ книги містять проросійську пропаганду: українців закликають вилікуватися від «хвороби українізму» і знову стати «малоросами».

На території Кафедрального Хресто-Воздвиженського собору співробітники СБУ знайшли прапор так званої адміністративно-територіальної одиниці – «Республіка Підкарпатська Русь» та обкладинку до паспорта з відповідною «русинською» символікою.

В результаті подальшого огляду церковних приміщень знайдено брошури сепаратистського характеру, текст та ноти до гімну «підкарпатських русинів», російські газети із зображенням карти «триединой руси», що включає росію, білорусію та Україну, пісні-балади про «богоносну росію».

У ході безпекових заходів знайдено символіку забороненої партії «ОПЗЖ» та брошури, що пропагують ненависницьке ставлення до інших релігійних конфесій, зокрема, прихожан Православної церкви України, яка отримала томос про автокефалію.

Наразі всі вилучені матеріали направлено на експертизу для вжиття подальших процесуальних дій.

Крім цього, за матеріалами СБУ розпочато кримінальне провадження за ознаками порушення рівноправності громадян через проповідь настоятеля одного із храмів УПЦ (МП).

Встановлено, що на початку грудня цього року священнослужитель називав українців, які бажають святкувати Різдво 25 грудня – «безбожниками-сатаністами».

Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила наявність у проповіді ознак приниження національної честі і гідності, розпалювання національної та релігійної ворожнечі та ненависті, образи почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями.

Досудове розслідування здійснюється органом Національної поліції за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України.

Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Безпекові заходи проводили співробітники УСБУ в Закарпатській області спільно з ГУ Нацполіції в Закарпатській області, Нацгвардією, Управлінням патрульної поліції та Ужгородським зональним відділом Військової служби правопорядку.

 


Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *