Румуни Закарпаття підтримують єдність України

румуни-конгресПонад 200 делегатів з Чернівецької, Одеської та Закарпатської областей взяли у п’ятницю, 16 травня, участь у Третьому з’їзді Конгресу румунів України у Чернівцях. З’їзд підтримав суверенітет і територіальну цілісність України.

Серед учасників з’їзду – представники інтелігенції, громадських організацій, творчих об’єднань, місцевого самоврядування, науковці, політики.

Схвалення присутніх отримала заява Голови Конгресу румунів України Георгія Чеорнолецькі про тверде бажання місцевих румунів жити в складі унітарної держави України: «Румуни України не хочуть ніякої федералізації, не хочуть від’єднуватися. Ми хочемо жити в Україні.  Румуни України не відчувають утисків своєї мови і культури». «Ми зібралися для підтримки територіальної цілісності та суверенітету України, — додав Г.Чеорнолецькі. — Проблеми, звичайно, є, як і в усіх громадян України. Але наша мова і наша культура розвиваються, ми можемо отримати освіту рідною мовою і забезпечувати свої культурні потреби».

З’їзд прийняв Резолюцію, в якій його учасники зазначили своє бачення України як унітарної, неподільної, суверенної європейської держави.

ZIK

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *