Чи готові Закарпатські ОВК до виборів?

вибориДо дня голосування на виборах Президента – 2014 залишилося менше 10 днів. Наскільки готові до цього знаменного дня ОВК та ДВК на Закарпатті? Чи надходила інформація про будь-які порушення, чи охороняє вборчі комісії міліція тощо? Ужгородський прес-клуб розпитав безпосередньо керівництво окружних виборчих комісій.

 Територіальний виборчий округ № 69, центр – місто Ужгород

Як повідомили в ОВК, поки повідомлень про якісь серйозні порушення не надходило. Підготовка йде за графіком, керівні склади виборчих комісій пройшли необхідне навчання. Канцтоварами і методичним матеріалами виборчі дільниці  забезпечені. Щодо реєстру виборців, громадяни звертаються з питаннями, зокрема і про те, як можна голосувати, якщо приписка не є ужгородською. Направляємо їх у відділ реєстру виборців, де вони можуть вирішити подібні проблеми.

Щодо охорони, то наразі в ОВК №69 встановлюють сигналізацію, у неділю мали б привезти бюлетені і тобі вже буде цілодобова охорона від міліції.

 Територіальний виборчий округ № 71, центр – місто Свалява

Як повідомили в ОВК №71, більшість керівників виборчих комісій навчання вже пройшли, ще проходять навчання у Перечинському районі. Канцтоварами дільниці забезпечені, з фінансуванням наразі все нормально, хоч на початку були деякі затримки через Держказначейство. «З охороною вже укладено договір, невдовзі розпочнемо і спільну роботу, – каже Сергій Йовбак, голова ОВК №71. Підготовка йде за графіком. Щодо списків виборці, то громадяни звертаються з питаннями, поки ще є час, у разі виникнення проблем, направляємо їх у відділ реєстру виборців».

 Територіальний виборчий округ № 72, центр – місто Хуст

Вчора в ОВК був своєрідний день навчання. Кервіний склад виборчих комісій проходив навчання в Іршаві, відтак – подібне навчання у Хусті. Наразі ще остаточно формуються склади комісій, але зовсім незначні зміни. ОВК забезпечує дільниці канцтоварами. Від громадян скарг не надходило, однак зверталися з питаннями щодо списків виборців. Надаються консультації, направляємо у відділ реєстру виборців.  Підготовка відбувається згідно з графіком.

 Територіальний виборчий округ № 73,центр – місто Тячів

Наразі проходить навчання керівних складів дільничних виборчих комісій. Є певні заміни у складі ДВК, уточнення. «Щодо проблем, то тут є незрозумілість із фінансуванням, кошти до нас надходять дуже погано, тому беремо все у борг «під чесне слово» – і паливо, і канцтовари, – каже секретар ОВК №73 Сергій Рабаджи.- . Не знаю, у чому проблема, чи Держказначейство затримує, чи  у чому справа. Крім того, є багато карг щодо списків виборців: неточності у іменах по-батькові, в адресах, є вказані дані людей, яких нема вже в живих. Списки застарілі, вони оновлювалися, але проблеми в цьому плані є. Громадяни звертаються, перевіряють свої дані у реєстрі виборців, нарікають на неточності. Сподіваюся, виправлення встигнуть внести».

 Територіальний виборчий округ № 74,центр – місто Берегове

Поки що скарг в ОВК не надходило. «Готуємося. Майже всім дільницям видали необхідні матеріали – тканини, канцтовари. Вчора відбулося навчання для дільничних виборчих комісій, яке проводила Міжнародна фундація виборчих систем в Україні. Скарг від громадян також поки не надходило. Однак, люди звертаються із запитаннями, надаємо консультації, якщо є потреба. Щодо реєстру виборців, закликаємо громадян перевіряти себе у списках. Вчора якраз приходила жінка, яка розповіла, що ніколи не голосувала, бо її прізвища не було у списках виборців. Ми розповіли, як владнати проблему.  Поки все спокійно. Готуємося, аби все пройшло, як кажуть, за протоколом», – розповіла Марія Весельська, заступник голови ОВК №74.

Підготовка до виборів президента в окрузі № 71 іде згідно з календарним планом, зриву графіку немає, триває планова робота, уточнення списків виборців і навчання працівників виборчих комісій. Про це інформують в ОВК № 71.

Відзначимо, що цього разу значно оновлений склад окружної виборчої комісії, яка забезпечує виборчий процес у Хустському та частині Іршавського районів. Багато нових членів і в дільничних комісіях.

«Часто ці люди не підготовлені, не знають, як слід, виборчого законодавства – повідомив на умовах анонімності один із членів ОВК № 71.— В підсумку багато хто відмовляється від роботи в комісіях. Тому маємо дуже багато подань на заміну членів ДВК. І до речі, на заміну спостерігачів від кандидатів у Президенти також».

Водночас в ОВК №71 інформують, що для членів окружної та дільничних виборчих комісій проводяться навчання, які організовує ЦВК спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем.

Ситуація в 71-му виборчому окрузі з центром у Хусті, що став найскандальнішим із шести закарпатських округів на минулих виборах, на диво дуже спокійна. За інформацією членів ОВК № 71, поки що до окружної виборчої комісії не надходило жодної скарги. Слід розуміти, що наразі ні один із місцевих штабів кандидатів у президенти не виявив порушень виборчого законодавства командами кандидатів-опонентів.

Нагадаємо, 71-й виборчий округ (Хустський та частина Іршавського району) на виборах 2012 року став відомим на всю Україну. Саме тут були виявлені численні порушення під час виборчої кампанії, тут ішла брудна боротьба між кандидатами в депутати Верховної Ради Степаном Деркачем (на той час членом Партії регіонів) та Павлом Балогою (Єдиний Центр). Балога, як відомо, на виборах переміг, але безпрецедентно був позбавлений депутатського мандата рішенням суду. Щоправда, депутатський значок Павлу Балозі вже цього року після падіння режиму Януковича повернули.

Забезпечити цілодобову охорону приміщень окружних виборчих комісій, а в разі необхідності (за зверненням ЦВК) – органів ведення Державного реєстру виборців. Таке рішення 15 травня, прийняли депутати Верховної Ради України.  Ужгородський прес-клуб  звернувся за коментарем до УМВС в Закарпатській області, чи готова міліція цілодобого охороняти ОВК.

«Щодо виборів, у міліції розробили план дій, яким передбачена як охорона виборчих дільниць з моменту потрапляння туди бюлетенів, так і всіх виборчих комісій, – каже Олег Подебрій, прес-секретар УМВС в Закарпатській області. – Підрозділи УМВС за наказом начальника закарпатської міліції на весь період виборів, тобто до завершення виборчих перегонів, працює в посиленому режимі несення служби».

За словами Олега Подебрія, у день виборів будуть мобілізовані всі сили міліції , запрошені громадські формування, які готові допомогти правоохоронцям у тому, аби волевиявлення народу пройшло згідно із законодавством та спокійно. «Ми сподіваємося, що закарпатці вкотре доведуть свою європейськість і толерантність. Вибори повинні пройти без якихось проблем, – резюмував прес-секретар.

Інформаційний виборчий бюлетень

Ужгородського прес-клубу

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *