Рейтинг кандидатів до Ужгородської міськради від Агенції досліджень «Карпатія»

Рейтинг кандидатів до Ужгородської міськради від Агенції досліджень «Карпатія»

12 – 15 жовтня, з дотриманням карантинних обмежень, Агенція досліджень «Карпатія» провела в Ужгороді соціологічне дослідження, в якому шляхом стандартизованого інтерв’ю «віч-на-віч» були опитані громадяни міста на предмет їхніх уподобань напередодні місцевих виборів, що відбудуться уже цієї неділі – 25 жовтня 2020 року.

Респондентам було поставлено такі головні запитання: «За кандидатів якої партії Ви проголосуєте на виборах до Ужгородської міської ради?» та «За кого з кандидатів у мери Ужгорода Ви проголосуєте?». Також було зроблено виміри ймовірних пар другого туру виборів міського голови Ужгорода.

Так, рейтинг партій, кандидати яких балотуються в Ужгородську міську раду, внаслідок підрахунку отриманих даних склав наступну картину (див.: табл. 1):

Таблиця 1.

Як показують дослідницькі зрізи, перші 5 політичних партій мають шанси отримати значну кількість мандатів, а основна боротьба за проходження ще декількох депутатів до Ужгородської міської ради буде розгортатися між політичними силами, що зберігають свої показники на межі  + / – 5 %. Зокрема, шанси мають завести до міської ради своїх кандидатів Народний рух України та КМКС.

При цьому, ще понад 5 % респондентів не визначилися зі своїм вибором, що може потенційно вплинути на розстановку остаточних місць у раді.

Щодо перегонів за посаду міського голови Ужгорода то опитування громадян показало наступні результати (див.: табл. 2):

Таблиця 2.

Як показують опрацьовані дані, головна боротьба за вихід у другий тур виборів міського голови Ужгорода розгортатиметься щонайменше між семи кандидатами, показники яких є вищими від інших. При цьому, важливо зазначити, що ще понад 12 % опитаних не визначилися остаточно зі своїм вибором. Ще більше ніж 3 % байдуже ставляться до голосування і не збираються підтримати жодного кандидата.

Результати дослідження загалом подають цікаву картину актуалізованого ставлення ужгородців до майбутніх виборчих суб’єктів і говорять про їхню особливу відповідальність у питанні вибору мера Ужгорода новими якісними кадрами. Похибка результатів не перевищує 2,9 %.

Отже, ужгородці за декілька днів до місцевих виборів у переважній більшості вже визначилися зі своїми вподобаннями. Разом із тим, спостерігається стійка тенденція до змін. Зокрема, один із лідерів перегонів Віктор Щадей останнім часом втрачає рейтингові бали, при тому, що у Богдана Андріїва показники більш-менш стійкі. З іншого боку, відчутний приріст голосів у Сергія Ратушняка та Павла Федаки, які за певних обставин можуть втрутитися у розстановку сил у другому турі.

ГО «Агенція досліджень «КАРПАТІЯ» (www.zakarpatia.com.ua, carpatia.doslid@gmail.com)

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *