Проект з можливої дестабілізації Закарпаття відкладено до глибокої шухляди

В 2017 році досить високопоставлений співробітник «контори» яка здійснює захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності та інші важливі функції із захисту життєво важливих інтересів України задав мені запитання:
– Що буде з нами, офіцерами спецслужби якщо сюди прийдуть угорці?
– Не прийдуть, – відповів я.
– Дай Бог, – відповів він.
Такі настрої панували ще відносно недавно у закарпатському управлінні часів гетьманату.
Бачимо, що війна з росією розставила всі крапки над «і» у цьому питанні.
Пан полковник у досить поважному віці «отримав друге дихання» та стимул у житті, повернувся на службу до лав військової контррозвідки, з несамовитим завзяттям виконує свою роботу на сході України
Ми не бачились вже років 5.
Думаю, якби я зараз нагадав тодішнє запитання, офіцер би глянув на мене налитими кровʼю від люті очима і попросив щоб я прикусив язика.
А далі, подумавши, промовив:
– Ти, друже щось наплутав, я не міг таке сказати, можливо тобі взагалі це приснилося.
На сьогоднішній день найгарячіші голови в угорському політикумі розуміють, що претендувати на Українське Закарпаття з огляду на внутрішньополітичну ситуацію в Угорщині та Україні є безумством з непередбачуваними наслідками.
Класти палки в колеса євроінтеграціЇ та вступу України до НАТО – це без питань, тут присутній особистий інтерес, таким чином угорські урядовці банально виторговують собі преференції та розблоковують кошти з єврофондів.
В час війни в Закарпатській області не впевнений, що залишилося 50 тисяч етнічних угорців, хоча українські медіа оперують цифрою у 70 тисяч осіб. Навряд чи хтось з тих, хто покинув Закарпаття має намір повертатися.
Натомість до краю прибуло 400 тисяч внутрішньопереміщених осіб, які повністю змінили демографічну ситуацію в Закарпатській області.
Проект угорсько-русинської автономії, який виношували у сепаратистських колах напередодні вторгнення ерефії у лютому 2022 року відкладено до глибокої шухляди, але треба не забувати, що такий сценарій існував і готувався до втілення у життя.
І навʼязували його Будапешту у москві.

Павло Федака
Телеграм Павла Федаки – https://t.me/P_Fedaka/591

//

 

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *