Про Закарпатський парк темного неба зняли фільм (відео)

Про Закарпатський парк темного неба зняли фільм (відео)

Інститут розвитку Карпатського регіону презентує фільм створений в рамках проекту «Kapпaтськe зоряне нeбo» (№PLBU.01.02-00-UA-0809/19-00) програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Короткометражний рекламний фільм розповідає про природну спадщину та астротуризм в Закарпатському парку темного неба. У фільмі йдеться про проблему світлового забруднення та його шкідливий вплив на здоров’я людини, тварин та навколишнє середовище.

11 червня 2016 року в урочищі Чорні Млаки (с. Княгиня, Великоберезнянський район) відбулося підписання меморандуму про створення Закарпатського парку темного неба.

До Закарпатського парку темного неба (площею 46302 га) входить територія Ужанського національного природного парку (39159 га) і виділені території в кадастровому районі сіл Сухий, Тихий, Гусний, Люта, Руський Мочар та частина селища Великий Березний.

Зона парку дозволяє всім бажаючим проводити на її території астрономічні спостереження, позбавлені світлового забруднення, сприяє популяризації астрономії серед дітей та молоді, а також розвитку астротуризму в Закарпатській області.

Ось що з цього приводу повідомляла “Трибуна” раніше:

Віктор БИРКОВИЧ

директор Ужанського національного парку

Започаткували в парку новий вид туризму астротуризм, підписали меморандуми, потім договори між словаками, поляками і нами  про створення парку зоряного неба, Ужанський парк увійшов і зараз готуємо проект щодо створення на території парку стаціонарних пунктів споглядання за зірками, тому що фактично  ми знаємо засміченість неба дуже висока,  в містах в 10-ть більша в містах, в містах в 10 разів менше видно зірок, ніж у нас в парку.

Планів в керівництва парку на 2020 рік багато. А зважаючи, що  підтримка з області не надто вагома, тому доводиться активніше працювати з європейськими грантами та громадськими організаціями.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.