Letyshops

Президія Закарпатської облради узгодила перелік питань, внесених на розгляд 11-ої сесії

Президія Закарпатської облради узгодила перелік питань, внесених на розгляд 11-ої сесії

Питання стосувалися затвердження різних програм та змін до них, співпраці із самоврядними краями Словаччини та повітом Румунії, ряд звернень на адресу вищих ешелонів влади, депутатські запити, результати виконання регіональних програм, фінансове забезпечення життєдіяльності області тощо.

У понеділок, 4 червня, у депутатському залі облради під головуванням Михайла Рівіса відбулося засідання президії, в ході якого керівники профільних комісій розглянули та схвалили порядок денний пленарного засідання 11-ї сесії. В її роботі також взяли участь перший заступник голови облради Йосип Борто та заступник голови облради Петро Грицик, виконавчий апарат облради.

         Відтак, члени президії ознайомились із доповненнями та пропозиціями, які вносились під час засідань постійних комісій, та жваво обговорювали порядок денний наступного пленарного засідання сесії.

Коли черга дійшла до питання визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету  на сході України, то тут зав’язалася гостра дискусія. Так, обласний обранець Андрій Шекета, який є одним із ініціаторів даного питання, запропонував присутнім запустити нарешті механізм з визнання добровольців у Закарпатській області та внести в програму «Турбота» відповідні зміни для отримання матеріальної допомоги на їх оздоровлення.

– Не має сенсу звертатися до Верховної ради, позаяк розроблений законопроект вже розглянутий профільним комітетом на стадії прийняття. У Закарпатті добровольців до 10-ти осіб. Вся Україна вже це зробила. Це питання треба було прийняти по-людськи і по совісті вже давно. Обліковуючи їх, ми знаємо, хто дійсно воював, бо їх патріотизм не менший від призваних в АТО, – твердо відстоював Андрій Шекета включення даного питання до порядку денного сесії, додавши: – Ми затверджуємо лише порядок, в документі є відповідальні установи, які збирають і перевіряють всю інформацію на кожного добровольця. Тож, якщо людина воювала і принесла докази, то чому це не визнати?!»

Голова профільної комісії з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення Михайло Софілканич зауважив, що у кожної області є свої зразки посвідчень, але досі не має фінансової підтримки добровольців на рівні держави.

– Наша комісія ніколи не відмовляє у наданні матеріальної допомоги за програмою «Турбота» чи-то учаснику АТО, чи добровольцю. Але тепер в державі АТО завершено і введена операція об’єднаних сил, тож ми маємо юридично правильно підійти при підготовці відповідних документів, – зазначив Михайло Михайлович.

У свою чергу, голова облради Михайло Рівіс наголосив:

– Це більше моральна підтримка нашим хлопцям. Я за те, щоб ми хоча б на регіональному рівні визначили їм статус добровольців. А коли Верховна Рада прийме відповідний закон, тоді по всій Україні діятимуть однакові правила соціального захисту прав та гарантій добровольців.

Олександр Ледида підтримав очільника крайового парламенту, внісши пропозицію, аби секретарем відповідної комісії з визнання добровольців був представник управління СБУ. Відтак присутні погодилися і одноголосно було включено дане питання в порядок денний 11-ї сесії.

Михайло Рівіс також поінформував присутніх, що голова ОДА Геннадій Москаль ініціює звернення облради до органів влади щодо визнання цієї категорії бійців на державному рівні. Тож, департамент соціального захисту населення ОДА готує відповідний текст звернення.

Далі президія узгодила перелік питань з відповідними пропозиціями та зауваженнями, винесені на пленарне засідання 11-ї сесії облради, яка відбудеться у четвер, 7 червня п.р.

Прес-служба Закарпатської облради

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *