Під Ужгородом розкрадають землі

земляІнтерес до землі в українському народі не згасає. Земля ж бо ніколи не зрадить!.. А тим більше, коли йдеться про села Оноківської сільської ради під Ужгородом. Тому ще в серпні цього року стурбовані мешканці Оноківців зверталися до прокурора Закарпатської області Олега Сидорчука про те, що сільрадою в її нинішньому складі порушуються вимоги Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування» щодо законності виділення земельних ділянок, Земельного кодексу України, ЗУ «Про звернення громадян».
У колективному зверненні чується крик душі громади: «Ми, жителі села, десятиліттями чекаємо своєї черги на отримання земельних ділянок під забудову собі, дітям, онукам, але через незаконні дії керівництва сільської ради, земельної комісії та депутатів сільської ради, земельні наділи розподіляються керівництву, членам земельної комісії, депутатам, працівникам сільської ради, їх близьким родичам, дітям, людям, котрі взагалі не мають ніякого відношення до нашого села».
Якщо конкретно, то на 17-й сесії шостого скликання рішенням №15 від 26 грудня 2012 року, а також на засіданні комісії з питань землеустрою Оноківської сільської ради відразу перед тим були порушені питання про надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в селі Оноківці – К-488. Засідання земельної комісії протокол №15 сесії сільської ради від 26 грудня 2012 р. та рішення №155 сесії від 26 грудня того ж року зроблені в один день. Згідно додатку №1 земельної комісії виявилося, що 37 претендентів на отримання земельних ділянок під будівництво були зареєстровані 26 грудня 2012 р., а дев’ятеро претендентів були внесені в протокол взагалі… без реєстрації, проте теж відтак отримали земельні ділянки у власність, хоча більшість із цих претендентів не є жителями Оноківців.
– Нам не зрозуміло, – звертаються громадяни до обласної прокуратури, – як можливо в день засідання земельної комісії і сесії сільської ради стати в чергу. Адже реєстрація і є відліком черговості, а крім цього для оформлення документації інженером-землевпорядником, звичайно ж, потрібен час. Окрім згаданого порушення, сесією надано 27 земельних ділянок сільським депутатам, їх дітям, керівництву, родичам, працівникам сільської ради. Список рішення сесії додається. Зловживання при розподілі землі не є поодиноким випадком, це – масове явище. Візьмемо нашого депутата, секретаря земельної комісії Стасьо Л.В. Починаючи з 2012-го, вона виділила собі 0,4000 га землі в межах села біля каналу за десять хвилин ходьби від центру села, 26 грудня 2012 р. наділила своєму батьку Мацолі В.І. – 0,0792 га, свекрусі Стасьо М.П. 0,0792 га земельних ділянок під забудову при тому, що і її родичі мають власні житлові будинки в Ужгороді, і вже давно використали своє право на отримання земельних ділянок під забудову. І на ХХХІІ сесії шостого скликання (перше засідання, рішення №471 від 17 липня 2014 р.) громадянину Мацолі В.І., який є батьком депутата Стасьо Л.В., було знову виділено у власність земельну ділянку площею 0,15 га для ведення О.С.Г. в оноківському урочищі «Біля каналу». Якщо з’єднати одержані родичами Стасьо ділянки – то отримаємо в загальному 0,71 га, а це – вісім ділянок під забудову.
І далі події розвиваються так, але вже при оновленому керівництві сільської ради, виконуючому обов’язки голови сільської ради Машіка П.Ю. Оноківська сільрада на ХХІХ сесії шостого скликання (виписка з рішення № 432 від 4 квітня 2014 року) вирішила надати дозвіл гр. Біровчак В.Й. на складання проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 0,3000 га для ведення особистого селянського господарства по вулиці Яблуневій в Оноківцях. Ми, громадяни цього села, депутати минулих скликань стверджуємо, що ця земельна ділянка на сесіях у 2009-2010 роках була відведена під будівництво дитячого садочка, про що була публікація нашої сільрадівської газети «Вісник». Тому громада особливо обурена цинізмом теперішнього керівництва та депутатів сільської ради.
Нещодавно нам стало відомо, що керівництво сільської ради та депутати знову збираються розподіляти землю, яка була відведена рішенням сесії сільради для будівництва житлових багатоповерхівок з метою забезпечення житлом понад 140 сімей. А це – оноківчани, котрі соціально не забезпечені – учасники бойових дій, репресовані, діти війни, інваліди та вдови. Всі вони через цю обставину залишаються без перспективи на отримання житла».
На цьому, хочеться зазначити, якщо прислухатися до нових сигналів від компетентних людей, свавілля не припиняється. Йде воно за принципом: «Після нас хоч потоп!» А так не годиться в умовах нової України, яка зробила свій європейський вибір. І прокуратура, звичайно, зможе невдовзі зупинити це свавілля та беззаконня, що стосується виділення та розподілу земельних ділянок у селі, зручному для проживання. В разі незгоди з написаним ми охоче вислухаємо і тих, хто вважає свої дії законними і справедливими, такими, які враховують усі нюанси майбутнього життя-буття протягом наступного століття жителів Оноківської сільради стосовно збереження колективних пасовищ, зведення соціального житла, дошкільних закладів, інших об’єктів соціальної інфраструктури. Для детального ознайомлення з матеріалами, що стосуються особистих інтересів певних громадян, котрих конкретно зачіпає за живе ця публікація, можна звернутися в обласну прокуратуру та Генеральну прокуратуру України, куди надіслані всі документи, що стосуються діяльності останніх років конкретних осіб на теренах Оноківської сільської ради. Не будемо вдаватися до зайвого цитування, щоб не обтяжувати публікацію канцелярською ваговитістю і не розмивати актуальної суті піднятої проблеми.
Слід лише сказати, що процес розставлення справедливих акцентів уже розпочався. Скажімо, в липні поточного року прокурор нашого краю О.Сидорчук уже давав відповідь народному депутату України В.Пацкану на його звернення щодо заяви І.В.Матіяша з приводу порушення його земельних прав та інших питань. Там резюмується, що з метою встановлення додаткових обставин Ужгородською міжрайонною прокуратурою та Держсільгоспінспекцією в Закарпатській області проводиться перевірка законності дій депутатів сільської ради і земельної комісії Оноківської сільської ради при розпорядженні земельними ділянками у контурі №488.
Отже, світло в кінці тунелю недомовок і хибних депутатів сільської ради і земельної комісії рішень уже видніється. Хочеться лише, щоб воно стало реалією в повсякденному житті заради спокою і законного життя всіх мешканців і на землях під Ужгородом, і взагалі на просторах нашої Вітчизни.
Василь ЗУБАЧ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Одна відповідь до “Під Ужгородом розкрадають землі”

  1. На кого ви, мешканці Оноківців скаржитеся? Цю продажну злодійську місцеву владу ви самі вибирали! У вас що, нема сміттєвих баків? Зібралися, та переобрали, або висловили недовіру та й у бак!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *